Създателят на League of Legends съкращава 11% от персонала си
Разработчикът на видеоигри Riot Games, който е собственост на китайския технологичен гигант Tencent, съобщи, че ще съкрати 11% от работната си сила, или около 530 работни места, както и че ще преструктурира своя отдел, който публикува игри от малки разработчици, предаде Си Ен Би Си.
„Променяме някои от залозите, които сме направили, както и начина, по който работим в цялата компания, за да създадем фокус и да се придвижим към по-устойчиво бъдеще“, каза изпълнителният директор на Riot Дилън Джадеджа в писмо до служителите, публикувано в блога на компанията.
Това са поредните съкращения в сектора на видеоигрите и технологиите през последните седмици и продължава тенденция от миналата година, когато компаниите преминаха в режим на затягане на коланите, за да посрещнат по-предизвикателните икономически условия. Amazon и Google са сред технологичните компании, които са потвърдили съкращения досега през 2024 г.
Riot, който стои зад видеоигрите League of Legends и Valorant, заяви, че ще намали броя на служителите, отговарящи за играта, пусната през 2020 г.
„Ние субсидирахме разходите за разработка на LoR чрез нашите други игри, но на този етап това просто не е жизнеспособен вариант“, пише Джадеджа, който прекара шест години като президент на Riot, преди да поеме поста от главен изпълнителен директор Николо Лоран през септември .
Riot също се оттегля от своето подразделение Forge, което публикува игри от инди разработчици.
„Гордеем се с това, което направихме заедно, за да съживим тези истории, но е време да пренасочим усилията си към амбициозните проекти, които се изпълняват вътрешно в Riot“, пише Джадеджа в писмото.
Tencent инвестира в Riot Games през 2011 г. и стана неин пълен собственик четири години по-късно. Седалището на Riot е в Лос Анджелис.
Когато Microsoft обяви плана си да придобие Activision Blizzard през 2022 г., софтуерната компания заяви, че сделката ще я направи третата по големина компания за игри в света след Tencent и Sony. Миналата година Microsoft съкрати 10 000 служители, тъй като се изправи пред забавяне на растежа на приходите.
Tencent, която също притежава изключително популярното в Китай приложение WeChat, напоследък се сблъска с предизвикателства. През последните седем тримесечия се наблюдава едноцифрено увеличение на приходите или спад, следвайки скока на растежа по време на пандемията. През септември Epic Games, в която Tencent има дял, обяви, че съкращава 16% от своя персонал.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.