Twitter забрани на потребителите да популяризират акаунти в други социални мрежи

Twitter забрани на потребителите да популяризират акаунти в други социални мрежи

Twitter забрани на потребителите да популяризират акаунти в други социални мрежи

Twitter съобщи, че вече няма да позволява на потребителите да популяризират акаунти на други социални мрежи на своята платформа, предаде Си Ен Би Си.

„Знаем, че много от нашите потребители са активни в други социални медийни платформи. Ние обаче вече няма да позволяваме безплатно промоциране на определени платформи за социални мрежи в Twitter“, обявиха от компанията.

Много потребители започнаха да споделят акаунтите си в други в социалните мрежи в Twitter след придобиването на компанията от Илон Мъск за 44 милиарда долара през октомври. Twitter каза, че компанията все още ще позволява кръстосано публикуване от различни платформи, но туитване на съдържание като „последвайте ме @username в Instagram“ или „username@mastodon.social“ вече представлява нарушение на правилата на платформата.

Публикуването на агрегатори на връзки от трети страни в социалните медии, като например linktr.ee и lnk.bio, също е забранено съгласно новите правила.

Ако потребителите нарушат тази нова политика, може да се наложи да изтрият своите туитове. Акаунтите също могат да бъдат временно заключени или спрени, каза Twitter. Компанията ще премахне акаунти, които се опитват да заобиколят правилата, като публикуват екранни снимки на другите си акаунти или изписват с думи част от линка, като например „точка ком“.

Политиката е необичайна, тъй като много малко други компании за социални медии имат правила за споделяне на връзки към други акаунти. Съоснователят на Twitter и бивш главен изпълнителен директор Джак Дорси каза, че новата политика на компанията „няма смисъл“ в публикация в неделя.

След като Twitter обяви новата политика за промотиране, Пол Греъм, влиятелен рисков капиталист, публикува връзка към своя уебсайт, съобщавайки, че ще вече ще поства в Mastodon.

„Това е последната капка“, написа той. Twitter спря акаунта му часове по-късно.

Греъм, който беше сред големите поддръжници на, основа фирмата за ускоряване и рисков бизнес Y Combinator. Мъск написа в две публикации в неделя вечерта, че акаунтът на Греъм ще бъде възстановен и той бързо беше активиран отново.

„В бъдеще ще има гласуване за големи промени в политиката“, каза Мъск. "Моите извинения. Няма да се повтори“, написа Мъск от Доха, след като посети катар за финала на Световното първенство по футбол.

Twitter извърши редица спорни спирания по-рано през седмицата в резултат на скорошни промени в политиката си за „доксинг“, който компанията определя като „споделяне на лична информация на някого онлайн без негово разрешение“.

Актуализираната политика забранява на потребителите да споделят информация за местоположение на живо, домашни адреси, информация за контакт или информация за физическо местоположение. Промените доведоха до спиране на редица акаунти, включително много журналисти, които отразяват Мъск и неговите компании. Мъск обвини отстранените журналисти в споделяне на лична информация за местонахождението му, определяйки това като предоставяне на „координати за покушение“.

Акаунтите за проследяване на полети на частни самолети, създадени от 20-годишния Джак Суини, много от които проследяват пътуванията на Мъск, също бяха спрени.

Алекс Хауърд, директор на проекта за дигитална демокрация, каза пред Си Ен Би Си, че институциите ще бъдат „принудени да напуснат социалната мрежа“, ако „извънредните нови ограничения на Twitter продължат“.

„Тези промени в политиката днес, съчетани с враждебност към пресата и забрани през изминалата седмица, са значими исторически и трябва да информират текущата позиция на медиите, технологичните и академичните среди, заедно с правителствата“, каза той в неделя.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ