X таксува потребители в Нова Зеландия и Филипините по $1 годишно за базови функции

X таксува потребители в Нова Зеландия и Филипините по $1 годишно за базови функции

X таксува потребители в Нова Зеландия и Филипините по $1 годишно за базови функции

Социалната мрежа X на Илон Мъск, известна доскоро като Twitter, започна да таксува новите потребители в Нова Зеландия и Филипините по 1 долара годишно за достъп до ключови функции, като част от нов пробна програма, предаде Би Би Си.

Това включва възможностите за публикуване на постове, ретуитване, харесване на публикации и отговаряне на публикации.

Тези, които се откажат от абонаментната такса, ще могат само да четат публикации, да гледат видеоклипове и да следват акаунти.

От X заявиха, че целта е да се „намали спама, манипулирането на платформа и активността на ботовете“.

Новите акаунти също ще трябва да потвърдят своя телефонен номер, въпреки че Мъск каза, че все още ще бъде безплатно да се създават акаунти „само за четене“, които нямат ключови функции. .

Миналия месец шефът на X, Tesla и SpaceX предположи, че всички потребители на X може да трябва да плащат за достъп.

Откакто Мъск купи Twitter за 44 млрд. долара миналата година, компанията отчита непрекъснат спад на приходите.

Въпреки че има ясен финансов интерес за компанията да таксува потребителите, противоречивият милиардер каза, че идеята за плащане за тези функции е насочена към справяне с ботовете.

В същото време абонатите на подобрена услуга, наречена X Premium, сега плащат за повече функции като по-дълги публикации и повишена видимост в платформата.

В момента X Premium струва $8 на месец в САЩ. Цената се различава в зависимост от това в коя държава пребивава абонатът, докато други потребители все още могат да използват X безплатно.

Един риск от поставянето на X зад платена стена е, че платформата може да загуби голяма част от своите потребители. Това от своя страна може да намали приходите от реклама, които в момента представляват по-голямата част от приходите на компанията.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ