Италия кани китайски полицаи да патрулират в Рим и Милано
Италианските власти ще привлекат китайски полицаи за патрули по улиците на Рим и Милано, съобщи вътрешният министър Анджелино Анфаро, цинират от „Гардийн“.
По думите му китайските полицаи ще помагат да туристите от своята страна да се чувстват в безопасност.
„Експериментът ще разработва за удобство на туристите от Китай. Ако бъде успешен, ще обмислим и нови форми за сътрудничество, като отчитаме присъствието на китайската общност в Италия“, казва Анфаро.
Китайските полицаи са преминали обучение от италиански специалисти в Пекин. Те ще носят китайските си униформи, за да бъдат по-лесно разпзнавани от туристите. Патрулите ще предават информация и ще помагат на сънародниците си да осъществяват връзка с италианските власти, ако е необходимо.
В Китай от своя страна се отнасят с притеснение към чуждите туристи. Там се разпространява комикс, който предупреждава служителките в държавната администрация да се пазят от романтични отношения с чужденци, в частност – с туристи. Спорд сюжета на комикса влюбена китайка може да издаде държавна или военна тайна и накря да бъде арестувана.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Гвардейците на ислямската революция обещаха да не атакува първи особено важна инфраструктура
Свят |Бивш шеф в Google и олимпиец по гребане е новият директор на британската медия BBC
Свят |Светът на парите: Защо на Уолстрийт отново говорят за 2008 година?
Финанси |Силвия Георгиева: Общините имат нужда от по-голяма финансова автономност
България |Георги Клисурски: Компенсация за тока на бизнеса би била добра мярка
Политика |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 23 до 29 март
Хороскоп |На днешната дата, 23 март. Имен ден празнува Лидия
На днешната дата |5-минутно правило срещу отлагане
Техники за успех |Броят на физическите магазини в Германия се очаква да падне под 300 000: онлайн търговията променя пазара
Бизнес |Времето: Облачно с превалявания от дъжд
България |Папа Лъв: Войната в Близкия изток е „скандал за човечеството“
Свят |Иран: Ормузкият проток остава отворен за всички, освен за враговете на Иран
Свят |Хиляди луксозни автомобили са блокирани на кенийския остров Ламу заради войната в Близкия изток
Автомобили |ADVERTORIAL
УниКредит дава начало на второто издание на ESG обучителната си програма си програма Skills for Transition
Системата на Кока-Кола в България с престижно отличие от БФБЛ за принос към обществото и устойчивото развитие
Коментари
Няма въведени кометари.