Google търси над 2000 служители от цял свят

Лица

Най-голямата интернет търсачка Google започна мащабна кампания в цял свят за наемане на нови над 2000 служители, предаде „Ройтерс.”

Компанията обяви на сайта си 2076 свободни позиции, предимно за инженери и специалисти по продажбите като около половината от местата са в САЩ.

Разширяването на щата е провокирано от навлизането на нови пазари и битката с бързо развиващите се конкуренти за талантливи кадри, уточнява „Ройтерс”.

По последни данни за Google вече работят над 23 300 служители - с 18 % повече в сравнение с началото на годината. В началото на този месец Google обяви, че вдига заплатите на всички служители с 10 % от началото на следващата година, за да намали изтичането на кадри към конкурентни компании.

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 25 юли. Имен ден празнуват Ана, Анна, Анка, Яна
Тръмп пред Асоциацията на кореспондентите: Шоуто трябва да продължи
Тръм разпореди пана пред Националния музей на американската история да предупреждават за „лоша информация“
Времето: Остава ветровито, вълнението на морето ще бъде около 3 бала
Заради пожарите: Властите във Великобритания предупредиха туристите за опасността в популярни дестинации
Държавният глава Илияна Йотова ще се кандидатира за президент
Все още ли намалявате цените, за да печелите клиенти? Дайте приоритет на доверието!
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum