Deutsche Bank отчете най-високата си печалба за последните 11 години

Deutsche Bank отчете най-високата си печалба за последните 11 години

Deutsche Bank отчете 10% ръст на печалбата за първото тримесечие, надминавайки очакванията на фона на продължаващото възстановяване на звеното за инвестиционно банкиране, съобщи CNBC.

Нетната печалба, отнасяща се към акционерите, е 1,275 милиарда евро (1,365 милиарда долара) за периода, изпреварвайки общата прогноза на анализаторите от 1,23 милиарда евро за периода, според данни на LSEG.

Deutsche Bank заяви, че това е най-високата й печалба за първото тримесечие от 2013 г. насам. Това също така бележи 15-та поредна тримесечна печалба на банката.

Приходите на групата са нараснали с 1% на годишна база до 7,8 милиарда евро, което банката приписва на ръста на приходите от комисиони и такси, заедно със силата на фиксирания доход и валутите. Приходите също изпревариха прогнозата на анализаторите за 7,73 милиарда евро, според LSEG.

Приходите на нейната инвестиционна банка се увеличиха с 13% до 3 милиарда евро, след спад от 9% през цялата 2023 г., който намали общата печалба. Представянето възстановява подразделението като най-печелившата единица на Deutsche Bank по отношение на растежа на приходите от финансиране и търговия с кредити.

Нетните входящи потоци от 19 милиарда евро в подразделенията за частна банка и управление на активи.
Провизиите за кредитни загуби бяха 439 милиона евро, спад от 488 милиона през четвъртото тримесечие на 2023 г.
Съотношението на базовия капитал от първи ред (CET1), мярка за платежоспособността на банката , е 13,4% в сравнение с 13,6% по същото време на миналата година.

„Има инерция в бизнеса, всъщност във всичките четири бизнеса, и ние наистина смятаме, че е устойчив“, каза главният финансов директор на Deutsche Bank Джеймс фон Молтке пред Анет Вайсбах от CNBC в четвъртък.

„Ние изпълняваме ангажиментите си по отношение на разходите и възвръщаемостта на капитала през тримесечието.“
Най-големият кредитор в Германия отчете нетна печалба от 1,3 милиарда евро през предходното тримесечие и от 1,16 милиарда евро през първото тримесечие на миналата година.

През 2023 г. банката обяви, че ще съкрати 3500 работни места през следващите години, тъй като цели 2,5 милиарда евро оперативна ефективност, за да повиши рентабилността и да увеличи възвръщаемостта на акционерите.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Топ 5 бизнес книги, изисквани за прочит от Харвардския университет
Посланието на европейските лидери към Тръмп: Подкрепата за мира означава подкрепа за Украйна
Най-големият музикален фестивал в Румъния генерира 120 млн. евро приходи за общината организатор
Броят на новорегистрираните фирми в ЕС расте почти три пъти по-бързо от този на фалиралите
Умният PR не е рекламен - той е целенасочен
Румен Драганов: Българският турист е все по-активен, но не винаги почива в хотелите
Минната общност отбеляза деня на миньора с акцент върху бъдещето на индустрията
На днешната дата, 19 август. Рождениците днес