Доларът поскъпна спрямо еврото и йената след данни за силния пазар на труда в САЩ

Икономика

Щатският долар достигна до почти едномесечен връх спрямо еврото тази сутрин. Това стана на фона на данните за американския пазар на труда от вчера, които показаха, че той все още е стабилен. Поради това инвеститори предполагат, че Управлението за федерален резерв (УФР) на САЩ може да продължи своята политика на агресивно покачване на лихвените проценти, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.

Броят на американците, подали молби за помощи при безработица, спада до най-ниското си равнище от над 3 месеца през миналата седмица, докато съкращенията намаляват с 43 на сто, обяви вчера администрацията във Вашингтон.

В друг доклад - на американската компания за управление на човешки ресурси ADP, се казва, че частният сектор в САЩ е създал още 235 000 работни места, което е значително над очакванията на анализатори за 150 000 нови работни позиции. 

На този фон доларовият индекс, който измерва стойността на долара спрямо група от други световни валути, днес се задържа на нива от около 105 пункта, след като вчера достигна почти едномесечен връх от 105,27 пункта.

Единната европейска валута се понижи спрямо американската и към 09:30 ч. българско време 1 евро се разменяше за 1,0513 долара. Щатската валута се повиши и спрямо японската. Към 09:30 ч. достигна до ниво от 134,18 японски йени за долар. 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Севернокорейска хакерска група разработва инструменти с изкуствен интелект за кибератаки
Великобритания продължава да чупи рекорди по тежки горещини
Европа е изправена пред недостиг на ракети носители до 2030 г., предупреждава шефът на космическата агенция
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
До 7,15% годишна доходност: Румъния привлича спестяванията на гражданите с нови държавни облигации
Гръцка платформа сравнява цените на стоките и в България
Балеарските острови затягат сигурността по суша, море и въздух преди пълното слънчево затъмнение
Звездите за бизнеса от 10 до 16 август: Баланс между амбициите и реалните възможности
България за втори пореден месец е на първото място в ЕС по ръст в производството на услуги
Спор с медиите: Тръмп заплаши с дълги присъди разпространителите на новини за недостиг на боеприпаси в САЩ
Унгария очаква рестарт на АЕЦ „Пакш“, след като нивото на Дунав започна да се покачва
Япония подготвя отговор на намерението на Русия да кръсти остров от Курилите на легендарния шпионин Рихард Зорге
Иран постави нови условия за отварянето на Ормузкия проток
Производител на тоалетна хартия в САЩ пуска производство от листата на растението хеспералое
Шефът на Palantir Алекс Карп нарече AI индустрията „марксистка“
Продажби на оръжие и кибератаки: Властта на лидера Ким Чен Ун докара „неочаквани“ 22 млрд. долара в Северна Корея
NASA сглоби кораба „Орион“ за първия етап от пътуването до Луната
Руски въздушни удари около Киев убиха трима души, Зеленски е на знакова визита в Сърбия
Как да подходите при конфликт между вашите ценности и изискванията в работата?
Зеленски: Готови сме за преговори във всякакви формати и очакваме Уиткоф и Къшнър да бъдат активни
Кувейт обсъжда с други държави от Персийския залив изграждането на петролопровод, който да заобиколи Ормузкия проток
Пица, паста, протеини и картофи – как италианските деца станаха толкова затлъстели
До 7,15% годишна доходност: Румъния привлича спестяванията на гражданите с нови държавни облигации
САЩ разполагат система за противоракетна отбрана в Израел след атаката на Иран
"ЕМКО": Изключва се човешка грешка за взривовете във военния завод край Трявна
Севернокорейска хакерска група разработва инструменти с изкуствен интелект за кибератаки
Нов център за лични документи отваря врати в София
Всички инвестират в AI, но почти никой не печели от него. Каква е причината?
Продажбата на евро от САЩ в подкрепа на йената е изненадала Европейската централна банка