Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Главният изпълнителен директор на Goldman Sachs не вижда „системна криза“ на кредитните пазари
Главният изпълнителен директор на Goldman Sachs Group Inc. Дейвид Соломон омаловажи опасенията, появили се след фалита на американските фирми First Brands Group и Tricolor Holdings, и заяви, че не вижда системен риск, който да се задава на кредитния пазар, предаде Блумбърг.
„Не виждам нищо в контекста на няколко ситуации с лоша кредитна история, което да ме накара да кажа, че имаме системен проблем зад ъгъла“, каза Соломон в интервю за Блумбърг в кулоарите на форума Future Investment Initiative в Рияд.
Той повтори коментарите си, че скорошните загуби в регионалните банки, свързани с предполагаеми измами, са „идиосинкратични събития“, но каза, че те служат като напомняне да се внимава за стандартите за поемане на риск.
Частният кредит се разрасна след голямата финансова криза до индустрия от 1,7 трилиона долара, отчасти благодарение на усилията на правителствата да затегнат регулациите върху търговските кредитори и да намалят рисковете.
Нарастват опасенията, че всякакви пукнатини в сектора и по-широките пазари на ливъридж кредити биха могли бързо да се разпространят към банките и икономиката като цяло. Фалитите на First Brands и Tricolor накараха главния изпълнителен директор на JPMorgan Chase & Co., Джейми Даймън, да предупреди, че „когато видите една хлебарка, вероятно има още“.
Соломон добави, че ако икономиката се забави рязко или ако някое голямо макроикономическо събитие разклати доверието на пазара, загубите ще се появят в цялата система. „Но това е различно от системна криза“, каза той.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Белгийският премиер заплаши с оставка, ако преговорите за бюджета не постигнат успех
Свят |Илон Мъск стартира онлайн енциклопедията си Grokipedia
Технологии |Борсите в Европа записват понижения в очакване на решението на Фед за лихвите*
Финанси |Primark ускорява отварянето на магазини в САЩ
Компании |Глобалната активност по сливания и придобивания се е увеличила с 10% през първите девет месеца на 2025 г.
Икономика |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 27 октомври до 2 ноември
Хороскоп |„Лукойл“ ще продаде международните си активи
Енергетика |България и „Райнметал“ подписаха договор за изграждане на завод за барут и боеприпаси
България |Новата икономика: Биткойн миньорите пренасочват вниманието си към AI
Икономика |Румен Радев: България трябва да има ясно и открито лице на управление
България |Тръмп и Такаичи обещаха нова „златна ера“ в отношенията между САЩ и Япония
Политика |Магнитни вълни разкриват тайната на слънчевата корона
Наука и Здраве |Екзотични дестинации и все по-дълги пътувания – тенденциите в туризма за следващата година
Общество |ADVERTORIAL
Eксперти от ЦИЕ ще анализират имотния пазар в еврозоната на конференцията „Inspire to Higher 2025“ на 31 октомври
Коментари
Няма въведени кометари.