Лиляна Павлова: Трябваше да развиваме повече икономика заедно с магистралите

Лиляна Павлова: Трябваше да развиваме повече икономика заедно с магистралите

Пътищата и магистрали са от първостепенно значение за една държава, но заедно с тях трябваше да развиваме повече и икономиката – със същите усилия и енергия. Трябваше да се помисли повече за намаляване на безработицата, въпреки че тя не е проблем само у нас, а е глобален. Такава „равносметка” за работата на правителството и причините, довели до масовите протести в цялата страна, направи пред bTV регионалният министър в оставка Лиляна Павлова.

По думите й не е било необходимо кабинетът да се придържа към толкова строга финансова дисциплина чрез орязването на всякакъв вид публични разходи. „Нямаше нужда дефицитът да е 0,4% - можеше да е 1,3 или 2%. Можем да го увеличим занапред, но това не значи, че просто трябва да дадем парите за пенсии или минимална заплата, а да го инвестираме смислено, за да развием икономиката. Ако имаше рецепта, ние щяхме да я приложим – искаме да увеличим доходите и т.н., но това не е лесно”, каза още Павлова.

Тя обясни усилията за поддържане на финансова стабилност с факта, че като един „примерен ученик” България е искала да докаже на ЕС, че може да е съвестен и надежден партньор – да се създаде доверие в европейците и инвеститорите към икономиката ни.

Позовавайки се на „научени уроци”, министърът в оставка увери, че ГЕРБ категорично иска втори мандат.

„Да, искаме да управляваме отново. Ще изработим добра програма, фокусирана върху икономическото развитие, което не е за сметка на фискалната дисциплина. Сега обаче трябва да подкрепим президента като човек, в който е концентрирано бъдещето ни”, добави Лиляна Павлова, уточнявайки, че самата тя за първи път в следващите месеци ще участва в политическа кампания и избори.

Тя посочи, че по отношение на управляваното от нея ведомство, няма проблем и под друг кабинет да се продължат успешно приоритетните проекти – инфраструктурни, по ОП „Регионално развитие” и т.н.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Интроверт или екстроверт? Какво ще кажете за отроверт?
Учени откриха молекула, която би могла да спре развитието на Паркинсон
Костадин Ангелов одобри идеята социалните мрежи да са забранени за деца под 15 години
Зеленски вижда три начина за финансиране на покупки на ракети "Томахок", ако САЩ одобрят доставките
На днешната дата, 14 октомври. Петковден
Кристалина Георгиева: Страните по света нямат регулаторна и етична база за изкуствения интелект
Проф. Ива Христова: Грипът вече е тук, COVID също се завръща
Астрономи са заснели за първи път две черни дупки, които се въртят една около друга