Времето: Топло, но със следобедни валежи над планините

Времето: Топло, но със следобедни валежи над планините

В петък сутринта ще бъде слънчево. Около и след обяд ще се развива купеста облачност, а над планинските райони в западната половина от страната и купесто-дъждовна облачност и на места там ще превали краткотраен дъжд. Ще духа слаб, в Източна България и Дунавската равнина, до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще са между 32° и 37°, в София – около 32°.

В планините ще бъде предимно слънчево. След обяд над масивите от западната половина на страната ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места там ще превали превали краткотраен дъжд. Ще духа умерен вятър от изток-югоизток. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 24°, на 2000 метра - около 17°.

По Черноморието ще бъде слънчево. Ще духа до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще са между 26° и 30°. Температурата на морската вода е 24°-25°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.

Слънцето в София изгрява в 06:16 часа и залязва в 20:49 часа. Продължителността на деня е 14 часа и 33 минути. 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

„Гугъл“ и „Епъл“ предупреждават служители с работни визи да избягват пътувания в чужбина
Шести блок на АЕЦ „Козлодуй“ ще бъде спрян ден по-рано от планираното
Ето защо директната поща заслужава да е част от маркетинговата ви стратегия
САЩ задържаха още един петролен танкер край Венецуела
Ценовият индекс на храните в България продължава да расте, сочат данни на ДКСБТ
Главният изпълнителен директор на „Стелантис“ критикува ревизирания климатичен план на ЕС
Времето: Посрещаме астрономическата зима със слънце на запад и дъжд на изток
Епизодите на „екстремно топене“ ускоряват загубата на лед в Арктика