Украйна потвърди спирането на преговорите с Русия
Преговорният процес между Украйна и Русия беше спрян по инициатива на Киев. Това съобщи в ефира на украинската TB Михаил Подоляк, съветник на ръководителя на кабинета на президента на Украйна.
„Към момента преговорите са спрени. След истанбулското комюнике няма промени, няма напредък“, каза Подоляк. Според него преговорите са на пауза, защото Украйна не е готова на териториални отстъпки и защото „Русия все още продължава да бъде в стереотипното си мислене“.
В същото време Подоляк изрази увереност, че диалогът ще бъде възстановен. „Той ще бъде възстановен и ми се струва, че модератор ще бъде Зеленски“, каза той.
По-рано заместник-ръководителят на руското външно министерство Андрей Руденко обяви оттеглянето на Украйна от преговорния процес с Русия. Според него представителите на Киев не са дали отговор на предложения от Москва проект на договор, поради което в момента няма преговори между страните.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Тръмп: Обмисляме постепенно ограничаване на военните операции срещу Иран
Свят |Решение на съда: Мъск е подвел инвеститорите в Twitter преди придобиването на социалната мрежа за $44 млрд.
Компании |„Лукойл“ отчете близо 20 млрд. долара загуби заради отписване на международни активи
Енергетика |САЩ вдигнаха временно санкциите срещу иранския петрол, натоварен на танкери
Енергетика |Времето: Облачно и ветровито, а на места и дъждовно
България |На днешната дата, 21 март. Световен ден на поезията и гората, Международен ден на кукления театър
На днешната дата |Времето: Облачно и ветровито, а на места и дъждовно
България |5-минутно правило срещу отлагане
Техники за успех |Bosch създава роботи, за да промотира иновациите в чистачките (Видео)
Маркетинг |Банките очакват до три увеличения на лихвите от ЕЦБ тази година
Финанси |Унгария на фотофиниш
ЕС |САЩ вдигнаха временно санкциите срещу иранския петрол, натоварен на танкери
Енергетика |Цитат на деня
Цитат на деня |ADVERTORIAL
УниКредит дава начало на второто издание на ESG обучителната си програма си програма Skills for Transition
Системата на Кока-Кола в България с престижно отличие от БФБЛ за принос към обществото и устойчивото развитие
Коментари
Няма въведени кометари.