Петролът на ОПЕК се задържа на ниво от около 76 долара за барел

Икономика

Средната цена за барел петрол на Организацията на страните износителки на петрол (ОПЕК) сe повиши до 76,07 долара във вторник, информира днес на сайта си петролният картел.

В понеделник барел от кошницата на ОПЕК се търгуваше за 76,18 долара. Цената на петрола на ОПЕК се определя на база на т.нар. "петролна кошница", в която влизат 13 сорта петрол за износ от държавите членки на организацията – Саудитска Арабия, Ирак, Нигерия, Либия, Ангола, Иран, Кувейт, Венецуела, ОАЕ Алжир, Габон, Конго и Екваториална Гвинея.

На 3 юли 2008 г. е отчетена най-високата цена на "кошницата на ОПЕК" – 140,73 долара за барел. Определянето на цената на барел петрол става чрез извеждане на средна аритметична величина от котировките към момента на закриване на търговията с всички сортове от "кошницата на ОПЕК" предходния работен ден.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
САЩ изплащат обезщетенията на жертвите на най-голямата криптопирамида OneCoin на Ружа Игнатова
Колумбия ще евтаназира 80 от „кокаиновите хипопотами“ на наркобарона Пабло Ескобар
Тръмп предложи САЩ "да се отбият в Куба“, след Иран, Испания спря полетите до Карибския остров
Времето: Слънчево и топло, но в планините ще има и валежи
Лидерски действия, които ще накарат хората да се чувстват видени, ценени и вдъхновени
На днешната дата, 15 април. Рождениците днес
МВФ понижи прогнозите си за световната икономика и предупреди за глобална рецесия