Орбан: ЕС продължава да върви към война

ЕС

Унгарският премиер Виктор Орбан заяви, че макар Коледа да преминава без война, рискът от ескалация от Европа не е отминал, предаде унгарската новинарска агенция МТИ, цитирана от БТА.

Орбан посочи, че въпреки въздържането на Европейския съюз от използването на замразените руски активи, "посоката в Брюксел не се е променила".

ЕС, с изключение на Чехия, Унгария и Словакия, продължава да "върви към война", обясни унгарският премиер, визирайки решението на мнозинството държави членки да вземат заем и да отпуснат на Украйна 90 милиарда евро за следващите две години.

"Знаем, че парите, които заемаме на Украйна, никога няма да бъдат върнати", заяви Орбан и добави, че в крайна сметка дългът ще трябва да бъде изплатен от страните членки.

Той подчерта, че Словакия, Чехия и Унгария са заявили, че няма да участват в гарантирането на подобен заем. "Няма да използваме нито един форинт от нашите данъкоплатци за такава съмнителна трансакция", каза Орбан, като допълни, че "маневрата на Брюксел" би струвала на унгарските семейства около 400 милиарда форинта. 

Будапеща ще остане встрани от подобни финансови ангажименти, подчерта още Виктор Орбан.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 2 април. Международен ден на детската книга
Времето: Предупреждения от първа и втора степен за валежи в 19 области
Иран ни изпрати нота заради американските самолети на летището. МВнР: Няма повод за тревога
Астронавтите от мисията Артемис 2 летят към Луната. Какво следва? (ГАЛЕРИЯ+ВИДЕО)
ЕС предлага спешна промяна в пазара на въглеродни емисии, за да предотврати покачване на цените
Копачът на тунели: Израел обяви, че е убил топ инженера на гвардейците на ислямската революция на Иран
Colgate с нова кампания, насочена към стресираните милениали (видео)
Digital age: Техно пробиви и открития