Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Близо 37% от германските компании се оплакват от липса на поръчки
Все повече компании в Германия се оплакват от липса на поръчки. Свиването на индустриалното производство оказва все по-голям натиск върху германската икономика. Това се посочва в съобщение на мюнхенския институт за икономически изследвания Ifo.
"През януари 36,9% от индустриалните компании отчитат липса на поръчки, след като цифрата беше 36% през октомври. Преди година този дял беше само 20,9%", отбелязва Ifo. Освен това това засяга както индустрията, така и сектора на услугите. Сред доставчиците на услуги делът на компаниите, които се оплакват от липса на поръчки, се е увеличил през последните четири месеца от 29,3 на 32,1%.
"През последната година недостигът на поръчки забележимо се влоши. Едва ли има индустрия, която да е имунизирана от това", подчерта Клаус Волрабе, ръководител на изследователския отдел на института. Германската икономика изживява сериозна криза. БВП на страната намалява през 2023 г. спрямо предходната година с 0,3%. Експерти от Германската федерална статистическа служба отбелязаха в края на миналата година спад в покупателната способност на населението поради покачването на потребителските цени.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Политическата криза в Румъния се задълбочава, кандидатът за премиер загуби подкрепата на партията си
Свят |Евродепутатът Никола Минчев запазва имунитета си
ЕС |Wizz Air свързва София с 19 държави чрез 39 директни маршрута това лято
Компании |Бюджетната комисия одобри на второ четене вдигането на тавана на дълга
Политика |ИПИ: Контролът върху хоспитализациите у нас липсва или е ограничен
България |Звездите за бизнеса от 15 до 21 юни: Лятното слънцестоене носи нова динамика в идеите и комуникацията
Хороскоп |Тръмп и Нетаняху вървят към сблъсък заради споразумението между САЩ и Иран
Свят |Времето: Ветровито със следобедни валежи
България |ЕС обвинява Китай, че обучава руски войници за войната в Украйна
Свят |Първият ден на срещата на Г-7 започва с разговори за Украйна и Близкия изток
Свят |Президентът Илияна Йотова: Скопие опитва да премахне текст от доклада на ЕП
Политика |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Премиерът: Въвеждаме система за контрол на обществените поръчки
България |ADVERTORIAL
Blink parking се превръща в естествения дигитален избор за плащане на паркирането в зона
cargo-partner разширява европейската си мрежа за автомобилен транспорт в отговор на нарастващото търсене и тенденциите за nearshoring
Коментари
Няма въведени кометари.