Испания разби най-голямата наркомрежа в Европа

Испания разби най-голямата наркомрежа в Европа

Испанската полиция разби най-голямата мрежа за пране на пари и наркотрафик в Европа, предава „Фрнас прес”. При специализирана акция са задържани 20 души и са конфискувани 25 млн. евро в брой.

„Това е най-голямото количество пари, иззети по едно и също време", се казва в изявление на испанските власти. "Един от методите за пране на пари е да се купуват и продават луксозни автомобили", пише още в изявлението.

16 души са арестувани в Испания и четирима в САЩ. Операцията е проведена в сътрудничество с ФБР и със съдебните власти в Маями. Конфискувани са и 21 имота в Испания, и четири в САЩ на обща стойност 75 милиона евро, както и 60 автомобила.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Франция оправда блогърите, които твърдяха, че Бриджит Макрон е мъж със сменен пол
Британска суперяхта за 80 млн. паунда изгоря за 5 часа в елитния френски курорт Сен Тропе
Производителят на медицинските роботи da Vinci открива завод за 42 млрд. евро в Първомай
Джейми Даймън с остро послание към Европа: Вие губите!
Украйна ще получи от Германия оръжейни системи с далечен обсег на действие до края на юли
Неизвестно за известните: The Doors дават името, а Ерик Клептън е първият клиент на най-музикалното кафене в света
Времето: Топло и слънчево, но следобед ще се заоблачи
Националният съвет на "Продължаваме промяната" обсъжда внасяне на вот на недоверие наесен