Слънчева и гореща неделя

Слънчева и гореща неделя

Преди обяд времето в страната ще бъде слънчево и почти тихо. Атмосферното налягане слабо ще се понижи и ще е малко по-ниско от средното за месеца.

Следобед ще е горещо с максимални температури между 35° и 40°, на места в западните и централните райони на Дунавската равнина и по-високи. Ще се развива купеста облачност, но само на изолирани места в Западна България ще превали за кратко. По-късно през деня със слаб, в Дунавската равнина умерен северозападен вятър, температурите слабо ще се понижат.

В планините ще бъде слънчево, след обяд с купеста облачност и на отделни места в масивите от Западна България ще превали. Ще духа умерен вятър от север-северозапад. Максималната температура на 1200 метра ще е около 27°, на 2000 метра - около 21°.

По Черноморието ще бъде предимно слънчево. След обяд ще духа до умерен вятър от изток-югоизток. Максималните температури ще са 28° - 30°. Температурата на морската вода е 24°-25°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.

Слънцето в София изгрява в 6 ч. и 11 мин. и залязва в 20 ч. и 54 мин. Продължителността на деня е 14 ч. и 43 мин. Луната в София изгрява в 2 ч. и 14 мин и залязва в 18 ч. и 00 мин. Фаза на луната: четири дни преди новолуние.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

The New York Times: Спецчасти на САЩ срещу гардове и агенти от Куба в опит да бъде отвлечен президентът Мадуро
Какво представлява Cloudflare и защо интернет се срина на 18 ноември?
31 декември и 2 януари ще бъдат неработни дни
Милиардерът Илон Мъск е дарил 474 млн. долара за обучение, археология и еврейска оргнизация през 2024 г.
Axios: САЩ и Русия тайно работят по нов план с 28 точки за уреждане на войната в Украйна
Култовият екшън „Жега“ се завръща след 30 г. с вероятен състав Леонардо ди Каприо и Крисчън Бейл
Математиката на отлагането
Партията на датския премиер загуби Копенхаген за първи път след повече от век