Tesla планира да започне производство на електрически двигатели за самолети и лодки

Tesla планира да започне производство на електрически двигатели за самолети и лодки

Компанията Tesla на американския милиардер Илон Мъск подаде заявление за нова търговска марка. Заявлението, подадено миналата седмица, предполага, че компанията планира да произвежда електрически двигатели за самолети и лодки. Това съобщи "Комерсант", като се позова на информация на Electrek.

На практика Tesla разширява марката си, за да продава електрически двигатели, които не са за наземни превозни средства. Тази дефиниция в приложението разширява марката електрически двигатели на компанията до „мотори за самолети“, „мотори за лодки“ и „мотори за играчки“. В документацията Tesla казва, че в момента не използва търговската марка за тези категории, но компанията възнамерява да я използва в бъдеще.

Илон Мъск обмисля създаването на електрически самолет от дълго време, като обясни, че има проект за самолет eVTOL. Засега обаче Tesla се фокусира върху наземните превозни средства.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 15 до 21 септември
Кая Калас: Нарушаването на румънското въздушно пространство от руски дронове е неприемливо
Росен Желязков: Има взети мерки за защита на въздушното ни пространство
Тръмп ще обяви национално извънредно положение във Вашингтон
Френският фермерски синдикат FNSEA призова за национален протест на 25 септември срещу Меркосур и митата на САЩ
Смятана за изгубена от 400 г. картина на Рубенс е открита в имение в Париж
Времето: Облачно, на места ще има валежи и гръмотевици
Германските компании страдат от слабо интернет покритие въпреки милиардните инвестиции