Жена спечели световната титла "Най-добрият управител на централна банка"

Лица

Гуверньорът на руската централна банка Елвира Набиулина оглави класацията на сп. Euromoney за най-добри банкови ръководители на централни банки в света за 2015 година.

Набиулина печели титлата тази година заради твърдата съпротива срещу „макроикомическата буря” в Русия, обусловена от сриването на цените на енергийните ресурси и въвеждането на антируските санкции от САЩ и Европа, посочват от изданието.

Списанието дава висока оценка на радикалните мерки по удържането на стабилността на рублата, включващи повишаването на ключови лихвени проценти и наливане на ликвидност на пазарите.

„Шоковата терапия” на Централната руска банка сработи, отбелязват авторите на класацията.

Миналата година титлата за най-успешен гуверньор на централна банка в света бе присъдена на индиеца Рагурама Раджана.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 6 февруари. Имен ден празнуват Пламен, Пламена, Огнян, Огняна, Светлин, Светльо, Светла
Методът 3-3-3 за вършене на повече работа с по-малко напрежение
Изградете самоподдържаща се „клиентска екосистема“
На днешната дата, 6 февруари. Имен ден празнуват Пламен, Пламена, Огнян, Огняна, Светлин, Светльо, Светла
Времето: Остава облачно със сутрешни мъгли. Силен вятър ще има в планините
Цитат на деня
Великобритания отряза ползването на платени таксита от мигрантите, похарчили са 15,8 млн. паунда
Уорън Бъфет за основните навици, които отличават успешните хора от останалите