10 закона на маркетинга в социалните мрежи

10 закона на маркетинга в социалните мрежи

Ако искате да утвърдите марката си в социалните мрежи и нямате опит, трябва да знаете основните принципи на този вид маркетиране.

Това посочва Сюзън Гънилуиз в сайта на списание Entrepreneur. Авторката е собственик на компания за маркетинг комуникации в Орландо, САЩ. Тя изброява 10-те правила за успешно присъствие на марката в социалните мрежи, които са й помогнали да утвърди сайтовете на не малко компании. Ето кои са тези правила, според нея:

1. Слушайте. Едно от най-важните неща в сайтовете за общуване е, че са платформи за обратна връзка. Затова четете внимателно коментарите на потребителите. Включвайте се в дискусиите им, за покажете, че мнението им има значение.

2. Работете фокусирано. Силно концентрираната кампания за утвърждаване на едно качество или продукт на марката е много по-добра стратегия, отколкото ако хвърлите усилията си да рекламирате в сайтовете всичко, свързано с марката, на всички.

3. Дръжте на качеството в общуването. Много по-добре е да имате 1000 фена във Facebook, които наистина се интересуват от бизнеса, коментират съдържанието и говорят с вас, отколкото 10 хил., които просто са регистрирали присъствие.

4. Бъдете търпеливи. Маркетингът в социалните мрежи се случва бавно.

5. Разпространявайте качествено съдържание. Ако публикувате информация, която е качествена, уникална или забавна, хората ще започнат да си я прехвърлят и дискусиите им ще ви изтласкат напред в резултатите от търсенето в Google.

6. Използвайте хората с влияние. Свържете се с лидерите на мнение, чието име служи за пример и е престижно във вашата индустрия. Накарайте ги да коментират нещо специално за вас. Опитайте да убедите последователите им и тези, които се възхищават от тях, да харесат и вашата марка.

7. Създайте добавена стойност. Ако по цял ден само рекламирате продуктите си в социалните мрежи и публикувате информация за това колко са добри, хората бързо ще се отдръпнат от вас. Създавайте добавена стойност в разговорите. Карайте потребителите да научават нещо ново от вас, да печелят от присъствието ви както с награди, така и в нематериален аспект. Накарайте ги да заговорят и вашето име да започне да се носи от уста на уста.

8. Не игнорирайте. Не бихте се разминали на улицата с човек, който познавате, без да го поздравите, нали? Хората, които са протегнали ръка към вас в социалните мрежи, са пожелали да създадат връзка, която вие трябва да поддържате. Бъдете отговорни за управлението на комуникацията си с тях, бъдете водещата страна в тази комуникация.

9. Бъдете насреща. Недейте да публикувате съдържанието си и след това да изчезвате. Ако потребителите коментират и ви питат нещо, бъдете ангажирани да им отговорите. Иначе вниманието им ще започне да отслабва.

10. Не говорете само за себе си. Коментирайте и неща, които не са свързани с вас. Не можете да очаквате, че всички ще обсъждат само публикуваното от вас, ако вие не кажете добра дума за нещо, което някой друг е разпространил или реално е направил. Объщайте внимание на вълненията в социалната среда, в която се реализира марката. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 15 юли. Имен ден празнуват Владимир, Владимира, Влади, Владо
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 14 до 20 юли
Тръмп обяви оръжие за Украйна за милиарди и заплаши Русия с мита от около 100%, ако до 50 дни няма споразумение
България е сред най-засегнатите от климатичните промени държави в Европа
Преходът към еврото вече започна: Левовите банкноти в обращение намаляват с 6% от началото на 2025 година
Върховният съд на САЩ даде зелена светлина за закриване на министерството на образованието
Великите слушатели използват три думи, за да пробият защитната черупка на събеседниците си
Годишната инфлация в България се ускори до 4.4%