България

Политика

|

Общество

|

Президентът свиква 48-ото Народно събрание на 19 октомври

Президентът свиква 48-ото Народно събрание на 19 октомври

Президентът свиква 48-ото Народно събрание на 19 октомври

Президентът Румен Радев свиква на първо заседание новоизбраното 48-ото Народно събрание на 19 октомври от 9 часа. Държавният глава подписа указа на основание чл. 75 от Конституцията днес. Така партиите ще имат още десетина дни за разговори за евентуално сформиране на правителство. Първият мандат по право се връчва на спечелилата изборите на 2 октомври политически сила - ГЕРБ-СДС. Миналата седмица от коалицията победител на тези избори обявиха сформиране на преговарящи контактни групи, оглавявани от бившия президент Росен Плевнелиев за постигане на съгласие по няколко основни теми, въз основа на който да бъде излъчен и подкрепен кабинет с първия мандат. Засега обаче такива разговори изглежда не са стартирали официално.

Депутати от седем политически партии ще влязат в парламента. Това са ГЕРБ-СДС, "Продължаваме промяната", ДПС, "Възраждане", "БСП за България", "Демократична България" и "Български възход".

Разпределението на мандатите на партиите, които влизат в 48-ото Народно събрание е следното: 

  • ГЕРБ-СДС - 67 мандата
  • "Продължаваме Промяната" - 53 мандата 
  • "Движение за права и свободи" (ДПС) - 36 мандата 
  • "Възраждане" - 27 мандата 
  • "БСП за България" - 25 мандата
  • "Демократична България" - 20 мандата 
  • "Български възход" - 12 мандата

Ето и кои народни избраници влизат в новия парламент:

Първи изборен район - Благоевградски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН
1. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Делян Славчев Пеевски
2 103 Елхан Мехмедов Кълков
9. Продължаваме Промяната
1 101 Андрей Атанасов Гюров
2 102 Владимир Славев Табутов
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 102 Цвета Валентинова Рангелова
15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД
1 101 Надежда Данаилова Самарджиева
24. ГЕРБ-СДС
1 101 Росен Димитров Желязков
2 122 Стефан Апостолов Апостолов
3 103 Костадин Томов Стойков
4 104 Георги Иванов Георгиев
28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 105 Богдан Емилов Боцев
Втори изборен район - Бургаски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН
1. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Севим Исмаил Али
2 102 Ешереф Кязим Ешереф
9. Продължаваме Промяната
1 101 Константин Живков Бачийски
2 102 Христо Симеонов Симеонов
3 103 Богомил Иванов Петков
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 101 Цончо Томов Ганев
2 102 Борис Димитров Аладжов
15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД
1 101 Виолета Колева Комитова
24. ГЕРБ-СДС
1 101 Жечо Дончев Станков
2 102 Любен Любенов Дилов
3 103 Галя Стоянова Желязкова
4 104 Андрей Стоянов Рунчев
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1 102 Димитър Георгиев Найденов
28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Петър Георгиев Кънев
Трети изборен район - Варненски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН
1. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Ерджан Себайтин Ебатин
9. Продължаваме Промяната
1 101 Даниел Максим Лорер
2 102 Калоян Тонев Икономов
3 103 Антон Йорданов Тонев
4 104 Снежана Великова Апостолова
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 102 Николай Кръстев Костадинов
2 103 Юлиян Каменов Губатов
15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД
1 101 Александър Георгиев Николов
24. ГЕРБ-СДС
1 101 Даниел Павлов Митов
2 104 Славена Димитрова Точева
3 102 Красен Кирилов Кралев
4 103 Павел Алексеев Христов
5 105 Бранимир Николаев Балачев
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1 101 Атанас Петров Атанасов
28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Борислав Гуцанов Гуцанов
Четвърти изборен район - Великотърновски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН
1. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Йордан Кирилов Цонев
9. Продължаваме Промяната
1 101 Йордан Ивов Терзийски
2 102 Милен Илиев Матеев
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 101 Станислав Добринов Стоянов
24. ГЕРБ-СДС
1 101 Костадин Георгиев Ангелов
2 103 Димитър Стойков Николов
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1 101 Людмила Николаева Илиева
28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Явор Руменов Божанков
Пети изборен район - Видински
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН
1. Движение за права и свободи – ДПС
1 102 Димитър Иванов Аврамов
9. Продължаваме Промяната
1 101 Иво Георгиев Атанасов
24. ГЕРБ-СДС
1 101 Росица Любенова Кирова
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1 101 Любен Иванов Иванов
Шести изборен район - Врачански
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН
1. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Цветан Иванов Енчев
9. Продължаваме Промяната
1 101 Деница Димитрова Симеонова
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 101 Ивайло Василев Папов
24. ГЕРБ-СДС
1 101 Петя Цветанова Аврамова
2 102 Мартин Николаев Харизанов
28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Атанас Зафиров Зафиров
Седми изборен район - Габровски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН
1. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Юсеин Хасанов Вейселов
9. Продължаваме Промяната
1 101 Радостин Петев Василев
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 101 Даниел Петров Петров
24. ГЕРБ-СДС
1 101 Томислав Пейков Дончев
Осми изборен район - Добрички
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН
1. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Ертен Белгинова Анисова
9. Продължаваме Промяната
1 101 Йорданка Яникова Костадинова
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 101 Константина Венциславова Петрова
24. ГЕРБ-СДС
1 101 Деница Евгениева Сачева
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1 101 Албена Симеонова Върбанова
28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Мая Йорданова Димитрова
Девети изборен район - Кърджалийски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН
1. Движение за права и свободи – ДПС
1 102 Мукаддес Юсуф Налбант
2 103 Байрам Юзкан Байрам
3 104 Адлен Шукри Шевкед
4 105 Павлин Павлов Кръстев
15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД
1 101 Григор Александров Захариев
Десети изборен район - Кюстендилски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН
9. Продължаваме Промяната
1 101 Георги Николаев Стамов
24. ГЕРБ-СДС
1 101 Христо Богомилов Терзийски
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1 101 Николай Димитров Табаков
28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Бойко Любомиров Клечков
Единадесети изборен район - Ловешки
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН
1. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Станислав Димитров Анастасов
9. Продължаваме Промяната
1 101 Искрен Цветославов Арабаджиев
24. ГЕРБ-СДС
1 101 Николай Нанков Нанков
2 102 Георг Даниелов Георгиев
28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Вяра Емилова Йорданова
Дванадесети изборен район - Монтана
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН
1. Движение за права и свободи – ДПС
1 102 Надя Йорданова Петрова
9. Продължаваме Промяната
1 101 Инна Владимирова Иванова
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 101 Петър Николаев Петров
24. ГЕРБ-СДС
1 101 Ирена Методиева Димова
28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Ирена Тодорова Анастасова
Тринадесети изборен район - Пазарджишки
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН
1. Движение за права и свободи – ДПС
1 103 Небие Исмет Кабак
2 104 Осман Акчай Мурадов
9. Продължаваме Промяната
1 101 Ивайло Валентинов Шотев
2 102 Петър Николаев Куленски
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 102 Десислава Илиева Георгиева
24. ГЕРБ-СДС
1 101 Екатерина Спасова Гечева-Захариева
2 104 Стефан Неделчев Мирев
3 103 Димитър Иванов Гечев
28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Драгомир Велков Стойнев
Четиринадесети изборен район - Пернишки
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН
9. Продължаваме Промяната
1 101 Бойко Илиев Рашков
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 101 Димо Георгиев Дренчев
24. ГЕРБ-СДС
1 101 Кирил Миланов Ананиев
2 108 Христина Иванова Георгиева
Петнадесети изборен район - Плевенски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН
1. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Марио Киров Рангелов
9. Продължаваме Промяната
1 101 Иван Маркос Христанов
2 102 Иван Косев Манев
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 101 Ивелин Първанов Първанов
24. ГЕРБ-СДС
1 101 Пламен Тачев Петров
2 102 Деница Пламенова Николова
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1 101 Стоян Александров Михалев
28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Румен Василев Гечев
2 103 Илиян Славейков Йончев
Шестнадесети изборен район - Пловдив
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН
1. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Танер Мехмед Али
9. Продължаваме Промяната
1 101 Никола Георгиев Минчев
2 102 Христо Йорданов Даскалов
3 104 Венцислава Милчова Любенова
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 101 Ангел Жеков Георгиев
15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД
1 102 Лилия Недкова Недева
24. ГЕРБ-СДС
1 102 Стефан Иванов Шилев
2 103 Вежди Летиф Рашидов
3 104 Радомир Петров Чолаков
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1 101 Христо Любомиров Иванов
28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 102 Иван Богомилов Петков
Седемнадесети изборен район - Пловдивски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН
1. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Рамадан Байрам Аталай
9. Продължаваме Промяната
1 101 Росен Добрев Костурков
2 102 Стою Теодоров Стоев
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 101 Стоян Николов Таслаков
15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД
1 102 Румен Маринов Йончев
24. ГЕРБ-СДС
1 101 Десислава Цветанчова Трифонова
2 104 Младен Николов Шишков
3 102 Иван Йовков Червенков
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1 101 Йордан Яворов Иванов
28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Веска Маринова Ненчева
2 102 Манол Трифонов Генов
Осемнадесети изборен район - Разградски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН
1. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Ахмед Реджебов Ахмедов
2 102 Ихсан Халил Хаккъ
24. ГЕРБ-СДС
1 102 Гюнай Хюсмен Хюсмен
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1 101 Ивайло Николаев Мирчев
Деветнадесети изборен район - Русенски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН
1. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Ализан Нихат Яхова
9. Продължаваме Промяната
1 102 Рена Енчева Стефанова
2 103 Димитър Данаилов Недялков
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 101 Златан Стоянов Златанов
24. ГЕРБ-СДС
1 101 Десислава Вълчева Атанасова
2 105 Драгомир Дамянов Драганов
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1 104 Иван Белчев Белчев
28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Иван Валентинов Иванов
Двадесети изборен район - Силистренски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН
1. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Джевдет Ибрям Чакъров
2 102 Гюнер Нихат Ахмед
9. Продължаваме Промяната
1 101 Стоян Иванов Георгиев
24. ГЕРБ-СДС
1 101 Ивелин Статев Иванов
Двадесет и първи изборен район - Сливенски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН
1. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Хатидже Мехмедова Георгиева
9. Продължаваме Промяната
1 101 Татяна Славова Султанова-Сивева
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 101 Климент Пламенов Шопов
24. ГЕРБ-СДС
1 101 Десислава Жекова Танева
2 102 Мария Щерева Белова
28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Деян Цанков Дечев
Двадесет и втори изборен район - Смолянски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН
1. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Хайри Реджебов Садъков
2 102 Анджей Веселинов Джандев
9. Продължаваме Промяната
1 101 Михал Григоров Камбарев
24. ГЕРБ-СДС
1 101 Красимир Митков Събев
Двадесет и трети изборен район - София
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН
9. Продължаваме Промяната
1 103 Настимир Ананиев Ананиев
2 104 Васил Христов Пандов
3 105 Венко Николов Сабрутев
4 106 Васил Стефанов Стефанов
5 107 Искрен Николаев Митев
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 101 Николай Георгиев Дренчев
2 103 Маргарита Атанасова Генчева
15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД
1 101 Даниела Станимирова Дашева
24. ГЕРБ-СДС
1 101 Румен Димитров Христов
2 102 Александър Руменов Ненков
3 103 Николай Нидал Алгафари
4 104 Александър Койчев Иванов
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1 101 Надежда Георгиева Йорданова
2 103 Божидар Пламенов Божанов
3 107 Елисавета Димитрова Белобрадова
28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Христо Танчев Проданов
Двадесет и четвърти изборен район - София
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН
9. Продължаваме Промяната
1 101 Кирил Петков Петков
2 102 Петър Георгиев Петров
3 103 Андрей Иванов Цеков
4 104 Георги Станчев Георгиев
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 104 Ивайло Георгиев Чорбов
15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД
1 101 Стефан Динчев Янев
24. ГЕРБ-СДС
1 101 Тома Любомиров Биков
2 102 Рая Назар Назарян
3 103 Евгения Бисерова Алексиева
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1 104 Мартин Димитров Димитров
2 106 Кремена Миленова Кунева
28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Георги Страхилов Свиленски
Двадесет и пети изборен район - София
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН
9. Продължаваме Промяната
1 101 Христо Христов Петров
2 102 Калина Бориславова Константинова
3 103 Венеция Огнянова Нецова-Ангова
4 104 Цветелина Калинова Симеонова-Заркин
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 101 Костадин Тодоров Костадинов
2 102 Иво Георгиев Русчев
15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД
1 101 Георги Атанасов Самандов
24. ГЕРБ-СДС
1 102 Христо Георгиев Гаджев
2 103 Анна Василева Александрова
3 104 Лъчезар Богомилов Иванов
4 105 Петър Николаев Николов
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1 101 Владислав Панчев Панев
2 103 Александър Димитров Симидчиев
28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Корнелия Петрова Нинова
Двадесет и шести изборен район - Софийски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН
1. Движение за права и свободи – ДПС
1 102 Петър Пандушев Чобанов
9. Продължаваме Промяната
1 101 Александър Димитров Дунчев
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 101 Александър Димитров Арангелов
15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД
1 101 Гален Симеонов Монев
24. ГЕРБ-СДС
1 101 Младен Найденов Маринов
2 109 Валентин Мирчов Милушев
3 103 Марин Василев Маринов
28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Иван Ивайлов Ченчев
Двадесет и седми изборен район - Старозагорски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН
1. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Халил Реджепов Летифов
9. Продължаваме Промяната
1 101 Радослав Стефанов Рибарски
2 102 Радослав Красенов Василев
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 101 Искра Михайлова Михайлова
2 102 Димитър Пламенов Пашев
15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД
1 101 Николай Димитров Благоев
24. ГЕРБ-СДС
1 101 Красимир Георгиев Вълчев
2 102 Маноил Минчев Манев
3 103 Илиана Петкова Жекова
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1 101 Атанас Владиславов Славов
28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Георги Янчев Гьоков
Двадесет и осми изборен район - Търговищки
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН
1. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Джейхан Хасанов Ибрямов
2 102 Имрен Исметова Мехмедова
24. ГЕРБ-СДС
1 101 Теменужка Петрова Петкова
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1 101 Илина Симеонова Мутафчиева
Двадесет и девети изборен район - Хасковски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН
1. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Сезгин Юсеин Мехмед
9. Продължаваме Промяната
1 101 Асен Васков Василев
2 102 Веселин Жеков Недев
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 101 Георги Николаев Георгиев
15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД
1 101 Тихомир Недев Георгиев
24. ГЕРБ-СДС
1 101 Делян Александров Добрев
2 102 Георги Тенев Станков
28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Смиляна Николова Нитова-Кръстева
Тридесети изборен район - Шуменски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН
1. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Мустафа Сали Карадайъ
2 102 Хамид Бари Хамид
9. Продължаваме Промяната
1 101 Николай Денков Денков
24. ГЕРБ-СДС
1 102 Илтер Бейзатов Садъков
2 103 Ралица Тодорова Ангелова
28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 102 Иван Валентинов Ганчев
Тридесет и първи изборен район - Ямболски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН
9. Продължаваме Промяната
1 101 Мирослав Николаев Иванов
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 101 Никола Ангелов Димитров
24. ГЕРБ-СДС
1 101 Димитър Ангелов Иванов
28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Кристиан Иванов Вигенин

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 8 декември. Честит празник, студенти!
Не намериха купувач за емблематичните марки водка "Столичная" и "Московская"
Германската полиция арестува 25 души от заговорническа група за държавен преврат
Комисия гласува на първо четене държавата да може да поема контрола над "Лукойл Нефтохим"
Петролът поскъпна на фона на надеждите за увеличение на търсенето в Китай*
Володимир Зеленски е личност на годината на списание „Тайм“
Компания на бившия президент на САЩ Trump Organisation бе призната за виновна за данъчни измами
Регулаторите на ЕС обвиниха Deutsche Bank и Rabobank в картел за търговия с държавни облигации