Шишков: За 10 месеца видях, че нямаме достатъчно пътища и магистрали, строим некачествено

Шишков: За 10 месеца видях, че нямаме достатъчно пътища и магистрали, строим некачествено

За 10 месеца видях, че нямаме достатъчно пътища и магистрали, строим некачествено. Една част от проблема е, че това води до по-чести ремонти, но и създаваме по-големи проблеми на движението. Служебният кабинет е дал възможност да се строят над 100 км магистрали. Това заяви в ефира на NOVA NEWS министърът на регионалното развитие Иван Шишков. 

Завършихме лота на АМ "Европа" от Драгоман до Калотина, наскоро пуснахме движението по последния участък от 6 км. До дни ще бъде пуснато движението в другата част - 16 км. Ако не бяха дъждовете, това щеше да се е случило. По АМ "Тракия" се ремонтират дефектирали фуги на мостове. Няма друг начин да бъдат ремонтирани, освен да се затвори участък, обясни Шишков. 

В годините назад ремонтите не са били това, което искаме, така че става дума за аварийни ремонти, на строителство на около 3 години. Когато строим лошо, се налагат по-чести ремонти и да няма обходни маршрути, добави регионалният министър.

"АПИ поддържа пътищата и контролира строителството. Големият проблем в агенцията е, че липсват хора за работа, не можем да намерим специалисти за там, има свободни работни места. Причините са веднъж възнагражденията, после кадрите", обясни той.

И допълни, че на АМ "Тракия" има лошо извършени ремонти и се прави задание за основен ремонт между Стара Загора и Ямбол, а предстои такова и за разширение с още едно платно от София до АМ "Марица".

По думите му, липсата на работници на трасето на АМ "Тракия", което се ремонтира, може да е било въпрос на конкретен момент.

"В критиките си към администрацията трябва да сме по-снизходителни. Когато лепим лоши етикети на определени институции, трудно намираме добри специалисти за работа в тях. На АМ "Европа" от София до Сливница одобрихме устройствен план и го отчуждихме. Следващите 16 км ги събудихме и направихме процедурата открай до край. На пътя от Русе до Велико Търново имаме два лота около Бяла - около 70 км, до края на септември трябва да има разрешение за строеж. На АМ "Струма" е одобрен проектът за тунел "Железница" и се очаква до август едната посока да бъде пусната в движение, а другата - до края на годината. Следващите 7-8 км от магистралата ще бъде пусната до два месеца, 3 са вече в движение. 7,5 км са в експлоатация от пътя Ботевград - Мездра", изброи министър Шишков.

Той е уверен, че предложеният за редовен министър в неговия ресор Андрей Цеков ще продължи политиката на служебния кабинет. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 15 юли. Имен ден празнуват Владимир, Владимира, Влади, Владо
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 14 до 20 юли
Тръмп обяви оръжие за Украйна за милиарди и заплаши Русия с мита от около 100%, ако до 50 дни няма споразумение
България е сред най-засегнатите от климатичните промени държави в Европа
Преходът към еврото вече започна: Левовите банкноти в обращение намаляват с 6% от началото на 2025 година
Върховният съд на САЩ даде зелена светлина за закриване на министерството на образованието
Великите слушатели използват три думи, за да пробият защитната черупка на събеседниците си
Годишната инфлация в България се ускори до 4.4%