Давутоглу официално обяви оставката си като премиер на Турция

ЕС

Турският премиер Ахмет Давутоглу обяви официално, че подава оставка. Оттеглянето му бе предизвестено на фона на противоречията му с турския президент Реджеп Тайип Ердоган, подозиран от мнозина международни наблюдател в желание да концентрира още повече власт в ръцете си, коментира The New York Times.

Снощи двамата са имали 90-минутен разговор, след което турски и световни медии обявиха, че Давутоглу ще бъде сменен. Появиха се дори версии, според които Ердоган гласи за премиерския пост своя зет.

Въпреки това Давутоглу се въздържа от критики спрямо Ердоган. „Нашите отношения все още са приятелски. Никога няма да чуете от мен нещо лошо за президента”, заяви той и поясни, че ще напусне поста след извънредния конгрес Турската управляваща Партия на справедливостта и развитието, насрочен за 22 май.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Новата система за влизане в ЕС окончателно влиза в сила от днес
Великобритания отхвърля идеята за такси в Ормузкия проток
Министър Найденов: АПИ дава по 2 млн. на месец за държавна пътна помощ
Зеленски: Ремонтът на петролопровода „Дружба“ ще бъде завършен тази пролет
Полицията със спецакция за безопасността на движение по пътищата по празниците
„Кралицата на кетамина“ получи 15 години затвор за смъртта на звездата от „Приятели“ Матю Пери
КНСБ: Великденската трапеза у нас тази година е по-скъпа с около 11%
Венецуела прие нов закон за минната индустрия, отварящ вратата за чуждестранни инвеститори