Италия преговаря за тунизийските емигранти
Италианският вътрешен министър ще посети Тунис, за да преговаря с властите в страната за нарастващия брой емигранти, които пристигат от нея в средиземноморския италиански остров Лампедуза.
Повече от 15 хил. души, предимно тунизийци, както и граждани на Либия и Мароко, са пристигнали на острова от началото на конфликтите в Тунис през януари, съобщи BBC. От агенцията за бежанците на ООН предупредиха, че напрежението между бежанците и местните нараства и се създава ситуация на „хаос и дезорганизация”.
Десетки гладни, боси емигранти, облечени в дрипи, вървят по улиците на града и молят за помощ. Италианските власти превозват новодошлите в специализираните центрове за бежанци в Сицилия, но ежедневният поток на пристигащите е прекалено голям.
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Детектив ветеран споделя какво трябва да направите, когато усетите, че някой ви лъже
Техники за успех |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 30 юли. Рождениците днес
На днешната дата |Bloomberg: Schneider Electric преговаря за придобиването на Shelly Group за 1,3 млрд. евро
Компании |Стоянов: Правителството търси самолети МиГ-29 само за резервни части
Политика |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Детектив ветеран споделя какво трябва да направите, когато усетите, че някой ви лъже
Техники за успех |На днешната дата, 30 юли. Рождениците днес
На днешната дата |Прости съвети как да заобичаме живота повече
Техники за успех | Advertorial |10 вечни цитата на модния диктатор Кристиян Диор
Лица | Advertorial |Франция: Оланд няма да се кандидатира за втори мандат
Политика | Advertorial |Цитат на деня
Цитат на деня |Цвети Стоянова продължава лечението си в чужбина
Общество | Advertorial |Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
Любопитно30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
БългарияПод 9% от българските компании използват AI
КомпанииТася Тасова: Бизнесът печели от вероучението
Общество9 идеи за безплатна реклама
От кариерни контакти до първа среща: LinkedIn се превръща в неочаквана платформа за запознанства
ТехнологииЕлементарна логическа задача, на която повечето студенти в Харвард отговарят погрешно
МаркетингФилмът „Подслон” на Драгомир Шолев с престижна награда от фестивала в Одеса (трейлър)
БългарияГлад за готови апартаменти в Пловдив на фона на прогнози за нов скок на имотните цени под тепетата
ИкономикаБългарските газови резерви: Между мита и реалността
ЕнергетикаADVERTORIAL
Vivacom надгражда развитието на своите лидери с нова обучителна концепция
От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Коментари
Няма въведени кометари.