Япония забранява месото от Фукушима
Свят
Обновена 11:34ч., 18.07.2011
Японското правителство се готви да наложи забрана на продажбите на месо във всички кравеферми в префектурата Фукушима. Причината е нарастване на броя на животните, в чието месо е открито радиоактивно съдържание, отбелязва BBC.
Зам. министърът по здравеопазването в страната Кохей Отсука заяви, че говеждото от околните префектури също може да бъде забранено.
Новината беше разпространена след като стана ясно, че 136 крави от Фукушима са приемали храна със съдържание на радиоактивния елемент цезий. В говеждото месо от град на границата на 20-километровата евакуационна зона около АЕЦ "Фукушима" беше открито повишено съдържание на цезий, с норма от 3 до 6 пъти над нормалното.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
ЕС спира изцяло вноса на руска стомана до 30 септември 2028 г.
ЕС |Премиерът на Косово Албин Курти търси коалиция след изборна победа без мнозинство
Свят |Как ще се променят строителството и инвестициите в новата икономическа среда?
5-а годишна конференция за строителство и инвестиции |Смъртта на “пластмасовия” маркетинг: защо авторството ще бъде най-ценният актив в ерата на изкуствения интелект?
Маркетинг |БФБ и Централен депозитар организират "Ден за акции" на 10 юни
Финанси |Звездите за бизнеса от 8 до 14 юни: Фокусът пада върху сигурността и устойчивите решения
Хороскоп |Главният секретар Георги Кандев напуска МВР
Общество |Поздравления за повишението! Сигурни ли сте, че го искате?
Техники за успех |Швейцарски компании са инвестирали 27 млрд. долара в САЩ след споразумението за митата
Икономика |Река Ефрат някога се е вливала в Средиземно море
Наука и Здраве |Александър Пулев: Очаквам намаление от 15 до 30% на стоките от първа необходимост
България |На днешната дата, 8 юни. Световен ден на океаните
На днешната дата |Времето: Слънчево с краткотрайни валежи
България |ADVERTORIAL
Алианц Банк България и Групата на ЕИБ осигуряват 340 млн. евро за бизнеса в България
Национална библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ и blink обединяват усилия в дарителска кампания за реставрацията на емблематичната сграда на библиотеката
Коментари
Няма въведени кометари.