Над 40 на сто от аржентинците живеят под прага на бедност
Делът на хората, живеещи под прага на бедност в Аржентина, нарасна на 40,1 на сто, показва официалната статистика, цитирана от ДПА и БТА.
Според данните, обнародвани от националния статистически институт Индек, процентът на хората, живеещи в бедност, се увеличава през първото полугодие на 2023 г. с 0,9 на сто в сравнение с второто полугодие на 2022 г.
В Аржентина човек е смятан за беден, ако домакинството, в което живее, не може да си позволи основни потребителски стоки.
Данните бяха публикувани само малко повече от три седмици преди президентските избори в Аржентина, отбелязва ДПА.
Втората по големина икономика в Южна Америка е в плен на тежка финансово-икономическа криза. Инфлацията е 124 на сто, курсът на националната парична единица песото е в режим на свободно падане, а планината от дългове не спира да расте.
На 22 октомври аржентинците ще избират наследник на левия президент Алберто Фернандес.
Победител на първичните избори стана либертарианският популист Хавиер Милей, за когото се твърди, че е идеологически близък до бившия бразилски президент Жаир Болсонаро и бившия президент на САЩ Доналд Тръмп, а управляващият перонистки лагер ще бъде представляван от министъра на икономиката Серхио Маса.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Германският финансов министър: Опасенията за недостиг на керосин са основателни
ЕС |Завръщането на древните семена: Наистина ли лимецът и спелтата са по-полезни от пшеницата и царевицата?
Наука и Здраве |Историята на Anthropic: От $0 до $800 млрд. за 5 години
Компании |Къде в Европа подкрепата за електромобилите е най-силна?
Автомобили |Как светът загуби петрол за $50 млрд. за по-малко от два месеца?
Енергетика |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Иран отново затвори Ормузкия проток
Свят |Времето: Облачно, ветровито и дъждовно
България |200-годишен съвет за това как да привлечете скептиците на своя страна
Техники за успех |На фокус следващите седем дни: Уорш, преговори за мир и влошаване на икономическата среда
Икономика |БНБ пуска нова възпоменателна монета за 150-годишнината от Априлското въстание
Общество |На днешната дата, 18 април. Рождениците днес
На днешната дата |Докато трае примирието с Израел: Иран обяви, че отваря напълно Ормузкия проток
Свят |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.