Пентагонът ускорява разработката на американски хиперзвукови оръжия

Пентагонът ускорява разработката на американски хиперзвукови оръжия

Говорителят на Пентагона Патрик Райдър говори за плановете на САЩ да ускорят разработването и тестването на хиперзвукови оръжия. Той отбеляза, че американският флот и армия наскоро са тествали една от тези ракети над Тихия океан.

„Що се отнася до хиперзвуковите оръжия, ние ще продължим да разработваме редица хиперзвукови програми. Ще работим за ускоряване на разработването и тестването на тези програми“, каза Райдър на брифинга. Той отказа да разкрие подробности за бъдещи тестове на подобни оръжия. „Ще кажа обаче, че оставаме ангажирани с развитието на хиперзвукови способности в съответствие с националната отбранителна стратегия“, добави той.

На 10 юли Пентагонът обяви, че през 2026 г. САЩ ще започнат да разполагат системи за удари с голям обсег в Германия. Става дума за зенитни ракети SM-6, крилати ракети Tomahawk и експериментални хиперзвукови оръжия. Последните, според Министерството на отбраната на Съединените щати, имат по-голям обсег на унищожаване от тези, които в момента са разположени в Европа.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Дания планира да забрани социалните мрежи за потребители под 15-годишна възраст
Зеленски: Ако Путин иска да превземе Източна Украйна, ще трябва да погребе един милион от войниците си
Проф. д-р Деян Радев: Ниското ниво на финансова грамотност носи голям риск
Спрете да правите тези три неща сами в бизнеса!
NBC: Белият дом обсъжда вариант за връщане на Закона за потушаване на въстания от XIX век
Китайски хирурзи извършиха първата трансплантация на черен дроб от прасе на човек
На днешната дата, 10 октомври. Рождениците днес
"За нас боклукът е злато": Как мафията превърна Неапол в депо за токсични отпадъци