Силно земетресение в Румъния, усетено е и у нас
Свят
Обновена 08:30ч., 03.11.2022
Земетресение с магнитуд 5,6 по скалата на Рихтер е регистрирано в 6:50 ч. в Румъния, предаде БНТ, позовавайки се на Националния институт по геофизика, геодезия и география към БАН.
Епицентърът на земетресението е на 4 км от Лопатари. По данни на Европейския сеизмологичен център дълбочината на труса е 140 км.
Земетресението е усетено в Русе и други населени места в Североизточна България. Освен в Румъния и България, трусът е бил усетен още в Молдова, Сърбия и Украйна.
Към момента няма данни за пострадали.
Ключови думи
|
|
Барак и Мишел Обама няма да подновят многогодишния си договор с Netflix
Бизнес |САЩ ще бъдат домакин на нови разговори на Г-20 за влиянието на войната върху храните и торовете
Свят |Бивша победителка в конкурс за красота е номинирана за поста председател на унгарския парламент
Свят |Япония предупреждава за повишен риск от мегаземетресение след силния трус
Свят |ЕС ще засили мерките за справяне с риска от недостиг на реактивно гориво
ЕС |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 20 до 26 април
Хороскоп |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |На днешната дата, 20 април. 150 години от Априлското въстание
На днешната дата |Колко партии в новата българска история са постигали пълно мнозинство?
Политика |При 78,24% обработени протоколи: „Прогресивна България“ води с 44,5%, втори са ПП-ДБ с 13,7%
Политика |При 100% обработени протоколи: Пет партии в парламента, Прогресивна България печели, ГЕРБ - втори, ПП-ДБ - трети
България |Япония предупреждава за повишен риск от мегаземетресение след силния трус
Свят |Чуждестранните медии за изборите у нас: Троянският кон на Кремъл или българският Орбан?
Политика |ADVERTORIAL
Българската Pontica Solutions се превърна в предпочитан партньор на световните финтех лидери
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
Коментари
Няма въведени кометари.