Facebook спира да използва Flash за видеата си
Facebook се отказва от Flash на Adobe за показване на видеоклипове в социалната мрежа. Вместо това ще използва HTML5, съобщава Би Би Си. Социалната мрежа ще продължи да използва Flash за игри, но търси начини да промени и това.
Уебсайтът е сред многото, които се отказаха от Flash. Смята се, че програмата носи рискове за сигурността, тъй като пропуските в нея често са врата за киберкрадци.
Даниел Боулиг, програмист във Facebook, казва, че преминаването към HTML5 e помогнало на компанията да ускори разработването на системата й за работа с видео. HTML е базовият компютърен език, който стои в основата на глобалната мрежа. Специалистът допълва, че видео плейърът HTML5 функционира значително по-добре с приложения като четците за екрани, които се използват от хора със зрителни увреждания, например.
Боулиг посочва, HTML5 плейърът е бил въведен преди известно време за малък брой членове на Facebook. Стартът не е бил едновременен за всички потребители, тъй като е имало проблеми. „Забелязахме, че голяма част от по-старите браузъри функционират по-лошо с HTML5 плейъра, отколкото със стария Flash плейър. Наблюдавахме повече грешки, по-дълго време за зареждане и по-негативно преживяване като цяло”, обясни той.
Facebook е използвал двата плейъра едновременно, докато се изчистят грешките. Стабилността на новия видео плейър в момента е убедила социалната компания да го въведе като плейър по подразбиране.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
На днешната дата, 24 март. Имен ден празнуват Зарко, Захари, Захарина, Хари
На днешната дата |Goldman Sachs повишава прогнозите си за цените на петрола заради „най-големия шок при доставките в историята“
Енергетика |Шпионски игри: Вашингтон и Хавана водят скрити прговори за подобряване на отношенията си
Свят |Китай ще издаде нови квоти за инвестиции в чужбина
Икономика |Швеция облекчава цените на горивата на фона на конфликта с Иран
Свят |България се изкачи на 70-о място по конкурентоспособност
България | Advertorial |Една стара загадка, с която ще проверите вашата логика и наблюдателност
Маркетинг |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 23 до 29 март
Хороскоп |Чешкият премиер се отказа да подава оставка
Свят | Advertorial |Съвременният човек няма време за неудобни обувки
Без банери |Байдън нареди на националното разузнаване да оцени щетите от теча на информация
Политика |Почина актьорът Илия Раев
Общество | Advertorial |Лятото - подходящ момент за активен маркетинг
|ADVERTORIAL
УниКредит дава начало на второто издание на ESG обучителната си програма си програма Skills for Transition
Системата на Кока-Кола в България с престижно отличие от БФБЛ за принос към обществото и устойчивото развитие
Коментари
Няма въведени кометари.