Ford преговаря за рестартиране на производството на автомобили в Индия

Ford преговаря за рестартиране на производството на автомобили в Индия

Ford Motor проведе преговори с индийския щат Тамил Наду за проучване на производството на превозни средства за износ, каза главният министър на щата, потенциално сигнализирайки, че американският производител на автомобили може да възобнови производството в Индия, след като напусна страната преди три години, предаде Ройтерс.

Ford спря да произвежда автомобили в Индия за продажба на вътрешния пазар през 2021 г., след като се бореше да увеличи обемите и спря износа през 2022 г., на практика излизайки от третия по големина автомобилен пазар в света, който е доминиран от азиатски конкуренти. Автомобилната компания продаде един от двата си завода в Индия на Tata Motors през 2023 г. Другият ѝ завод, който се намира в Ченай в щата Тамил Наду, беше затворен. „Проведох много ангажираща дискусия с екипа на Ford Motors. Проучихме възможността за подновяване на тридесетгодишното партньорство на Ford с Тамил Наду, за да правим отново автомобили за света“, каза министър  M.K. Сталин в публикация в платформата X.

Ford продължава да проучва подходящи алтернативи за своя завод в Ченай, се казва в изявление на автомобилния производител. Компанията, която произвежда своите SUV модели EcoSport и Endeavor в Индия, имаше по-малко от 2% дял от пазара на пътнически превозни средства в страната, когато спря производството, след като години наред се бореше да реализира печалба. Когато спря производството си, Ford заяви, че е натрупал загуби от над 2 милиарда долара за десетилетие и търсенето на новите му автомобили е било слабо. Решението за излизане от пазара дойде, след като Ford и местният автомобилен производител Mahindra & Mahindra не успяха да финализират съвместно партньорство, което би позволило на американската компания да продължи да произвежда автомобили в Индия на по-ниска цена. Ford продължава да произвежда двигатели за своите пикапи Ranger във фабриката си в Западна Индия и доставя части от местни доставчици за глобални операции, припомня Ройтерс.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ