Инфографика: Най-продаваните коли в света

Политика за бисквитки

Всяка държава си има собствени предпочитания за превозните средства. Едни потребители искат по-малки коли, други залагат на по-големите, трети – на по-високите. Най-големите автомобилни производители са в постоянно състезание за вниманието на клиентите, създавайки нови фабрики, атрактивни модели и дори сглобявайки коли за конкретни държави, за да удовлетворят максимално очакванията. Инфографиката на Budget Car Insurance разкрива кои са „бестселърите“ по света, използвайки данни за продажбите от края на 2019 година.

Едно от нещата, които се забелязват на картата, е доминацията на Toyota. Японският автопроизводител бе най-ценният в индустрията на световно ниво в продължение на години, преди да бъде изпреварен от Tesla, пише Visual Capitalist.

Друг любопитен фактор е силата на местните производители. В много от държавите, особено в Европа, най-продаваният автомобил е сглобяван от местен бранд. В Чехия той е Skoda, във Франция е Peugeot, а в Германия – Volkswagen. В Италия пък първата позиция е за Fiat, а в съседна Румъния – за Dacia.

[[{"fid":"379008","view_mode":"default","fields":{"format":"default","alignment":"","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false},"link_text":null,"type":"media","field_deltas":{"1":{"format":"default","alignment":"","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false}},"attributes":{"height":609,"width":831,"class":"media-element file-default","data-delta":"1"}}]]

Източник: Visual Capitalist

Според типа си най-продавани в света са седаните. Те са на първо място в 25 от анализираните 104 държави, следвани от камионите (24) и субкомпактните автомобили (19).

Вижте и пълната инфографика!

[[{"fid":"379010","view_mode":"default","fields":{"format":"default","alignment":"","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false},"link_text":null,"type":"media","field_deltas":{"2":{"format":"default","alignment":"","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false}},"attributes":{"height":1516,"width":1920,"class":"media-element file-default","data-delta":"2"}}]]

Източник: Visual Capitalist

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Брюксел разследва внос от Балканите за предполагаемо заобикаляне на митата върху китайски стоки
ЕЦБ прогнозира ускоряване на растежа на възнагражденията в еврозоната до 2027 г.
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Испания изпраща войски в анклава Сеута, след като хиляди мигранти го щурмуваха от Мароко
Петролът поевтиня с над 2% поради ръст на доставките от Персийския залив
От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
На днешната дата, 31 юли. Богородични Заговезни
Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
Филмът „Подслон” на Драгомир Шолев с престижна награда от фестивала в Одеса (трейлър)
Глад за готови апартаменти в Пловдив на фона на прогнози за нов скок на имотните цени под тепетата
Българските газови резерви: Между мита и реалността
Под 9% от българските компании използват AI
Тася Тасова: Бизнесът печели от вероучението
9 идеи за безплатна реклама
От кариерни контакти до първа среща: LinkedIn се превръща в неочаквана платформа за запознанства
Елементарна логическа задача, на която повечето студенти в Харвард отговарят погрешно
Старите трамваи по линии 20 и 22 в София ще останат поне още 2 години
САЩ искат Азия да използва техните AI модели, но Китай доминира при по-евтините предложения
Сигнал за бомба опразнил столичния мол на "Цариградско шосе"