Прогноза: В САЩ догодина ще бъдат продадени 16 млн. нови автомобили

Прогноза: В САЩ догодина ще бъдат продадени 16 млн. нови автомобили

 Продажбите на нови автомобили в САЩ през 2024 г. ще нараснат с 1-4% до около 15,6-16,1 млн. броя, съобщава CNBC, позовавайки се на прогнози на водещи анализатори в бранша. Това ниво на продажби ще бъде най-високото от предпандемичната 2019 г., когато в страната бяха продадени над 17 млн. леки и товарни автомобила.

Продажбите през 2022 г. бяха по-малко от 15 млн. автомобила, което е най-ниското ниво от повече от десетилетие, с оглед на проблемите с доставките и производството, дължащи се на глобалната криза с коронавируса.

S&P Global Mobility очаква продажбите на автомобили в страната да нараснат с 2% до 15,9 млн. през 2024 г. от приблизително 15,5 млн. през тази година.

GlobalData, която включва LMC Automotive, прогнозира, че продажбите ще се увеличат с около 4% до 16,1 млн. броя.

Edmunds прогнозира, че продажбите ще се увеличат с 1% до 15,7 млн. автомобила от приблизително 15,5 млн. през 2023 г.

Cox Automotive очаква продажби от 15,6 млн. автомобила главно поради ръст в продажбите на търговски превозни средства, докато продажбите на дребно ще бъдат почти без промяна.

Дори леко увеличение на продажбите в  САЩ може да има положително въздействие върху потребителите и икономиката като цяло, отбелязва CNBC. Подобна динамика ще свидетелства за увеличаване на производството, което може да облекчи опасенията за достъпността на автомобилите на фона на инфлацията, високите лихвени проценти и рекордно високите цени на продуктите на автомобилната индустрия.
 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 6 септември. 140 години от Съединението на България
Боксовият ветеран Майк Тайсън ще се бие с 48-годишният Флойд Мейуедър през 2026 г.
Шефът на BMW: Забраната на двигателите с вътрешно горене в ЕС е голяма грешка
„Европа срещу Китай“: Автомобилното изложение в Мюнхен e следващото бойно поле в борбата за пазарен дял
Mastercard подкрепя Иван Иванов – новата българска тенис звезда, шампион при юношите на „Уимбълдън“ за 2025 г.
Управителят на Датската централна банка призовава сънародниците си да обмислят въвеждане на еврото
Тръмп подписа указ за преименуване на Министерството на отбраната в Министерство на войната
Путин : Всички западни войски в Украйна ще бъдат легитимни цели за Москва