Министър Александър Николов: Не се налага поскъпване на тока за бита

Общество

В момента няма пазарна динамика, която да налага увеличение на цената на тока, особено за бита, заяви пред Нова телевизия енергийният министър Александър Николов.

Министърът съобщи, че гражданите ще видят увеличение на топлото заради цената на природния газ в сметките си през май, но отрече да става дума за покачване от порядъка на 30 и повече процента.

"Всяка една сметка се формира от цена и количество на консумирана стока. Причината да се опитаме да запазим цените на природния газ стабилни до края на март беше, че реално дотогава сметките са по-големи. В зависимост от температурите през април, ще имаме и съответните сметки в края на месеца. Реално увеличение ще се види към началото на месец май”, посочи Николов.

По думите му се работи активно с всички топлофикационни дружества, за да може в първия подходящ, когато температурите позволяват, топлоподаването да бъде ограничено.

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
Прогноза: При лош сценарий на конфликта в Персийския залив бензинът у нас може да надхвърли 2 евро за литър
От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Звездите за бизнеса от 27 юли до 2 август: Ускорение в професионалния ритъм
На днешната дата, 27 юли. Имен ден празнуват Добрин, Добри и Панталей