Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Петролът поевтинява на пазарите в Азия
Цените на петрола днес продължават низходящата си тенденция на азиатските пазари след коментари от Саудитска Арабия и в очакване на новите данни за петролните резерви на САЩ, информира S&P Global.
Американският лек суров петрол загуби 18 цента или 0,35 на сто до 51,41 долара за барел в азиатската електронна сесия на Нюйоркската търговска борса.
Лондонският сорт Брент от Северно море, чиято цена е референтна за европейския пазар днес понижи цената си с 25 цента или 0,41 на сто до 60,23 долара за барел.
Несигурността около търговската война между САЩ и Китай и слабият фондов пазар оказаха силен натиск върху петролния пазар в петък.
В неделя министърът на енергетиката на Саудитска Арабия Халид ал Фалих заяви, че ОПЕК е хвърлил "спасително въже" на американските производители на шистов петрол с намаляването на цените, отхвърляйки забележки, че се води борба за пазарни дялове
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Правителството разработва пакет от 15 мерки във връзка с по-високите цени на горивата
България |Български творци поздравиха Дара за успеха ѝ на „Евровизия“
България |Скокът на цените на горивата парализира столицата на Коморските острови
Икономика |Президентът на Тайван: Независимостта означава, че островът не принадлежи на Пекин
Свят |Румен Радев ще се срещне с германския канцлер Фридрих Мерц
Политика |Историческа победа: Дара спечели Евровизия
България |Страдате от бърнаут? Опитайте да предефинирате успеха
Техники за успех |Standard and Poor’s повиши перспективата пред рейтинга на България от стабилна на положителна
Бизнес |Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Автомобили | Advertorial |МВФ: Данъчните реформи на Гърция предлагат ценни уроци за други страни
Икономика |Бургас заяви амбиции да бъде домакин на „Евровизия“ 2027
България |Илияна Йотова ще участва в Срещата на върха на Световния градски форум в Баку
България |Времето: Облачно с валежи, особено силни в североизточните области
България |ADVERTORIAL
22 проекта в 16 области получиха финансиране по второто издание на грантовата програма на „Капка по капка“
Трансформацията на B2B търговията при индустриални и производствени компании
Коментари
Няма въведени кометари.