Макрон: Да направим планетата велика отново!

Президентът на Франция Еманюел Макрон отправи силна реч в защита на борбата с климатичните промени под надслов "Да направим нашата планета велика отново".
Посланието е търсен ефект в отговор на популярната предизборна фраза на Тръпм "Да направим Америка велика отново" ("Make America great again!") .
Речта на Макрон, публикувана и на страницата му във Facebook, е по повод решението на Тръмп, възмутило европейските лидери, да оттегли Америка от парижкото споразумение за климата и е едно от най-споделяните днес в социалната мрежа видеа.
"Климатичните промени са един от най-големите проблеми на нашето време. Те вече променят ежедневния ни живот, но са глобални. Всеки е засегнат. И ако ние не помислим, децата ни ще познават свят на миграции, на войни, на недостиг. Опасен свят", казва Макрон.
"Това не е бъдещето, което ние искаме за себе си. Това не е бъдещето, което искаме за децата си. Това не е бъдещето, което искаме за света ни", продължава той.
"Уважавам решението на президента на САЩ Доналд Тръмп. Но смятам, че то е грешка. Както за САЩ, така и за планетата ни. (...) Тази вечер искам да кажа на Съединените щати: Франция вярва във вас. Светът вярва във вас. Знам, че сте велика нация. Познавам историята ви. Нашата обща история. До всички учени, инженери, предприемачи, отговорни граждани, които бяха разочаровани от това решение на президента на Съединените щати, аз искам да кажа: призовавам ви да дойдете във Франция и да работите с нас. Елате да работите с нас по конкретни решения за нашия климат и околната ни среда", посочва френският президент.
"Мога да ви уверя, че Франция няма да се откаже от борбата. Ясно потвърждавам, че парижкото споразумение ще бъде приложено не само от Франция, но и от всичките други нации", заяви още той.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
САЩ и Франция ще проведат военна мисия за противодействие на Китай в космоса
Свят |IKEA купува сграда в Манхатън за 213 милиона долара за нов магазин в САЩ
Компании |Учени за първи път създават ембриони от ДНК на човешка кожа
Наука и Здраве |Financial Times: Компаниите на Мъск преживяват силно текучество на управленски и инженерен персонал
Компании |МААЕ: Няма непосредствена опасност за Запорожката АЕЦ
Свят |Бойко Борисов предлага да се закрие ДАИ
Политика |България започва нов сондаж за природен газ в Черно море
Политика |Нови директиви пред генералите: Военни сили за бързо реагиране ще потушават граждански безредици в САЩ
Свят |Зеленски: Положението в Запорожката АЕЦ е критично
Свят |От 8 октомври ще санкционират търговците, които вдигат цените необосновано
България |Обратно изтичане на мозъци: 85 известни учени от САЩ са се преместили на работа в Китай от 2024 г.
Свят |Едно от пет работни места в туризма ще останат незаети в Европа през следващото десетилетие
Свят |ДСБ предлагат паркоместата в сградите да получат отделна имотна партида
Политика |ADVERTORIAL

Официално отвори врати AYA Estate Vineyards – първата в България и региона винарна и галерия за съвременно изкуство

Vivacom с три отличия от престижния конкурс Forbes HR & Employer Branding Awards 2025

Коментари
Няма въведени кометари.