Тереза Мей внася отново сделката си за Брекзит за гласуване в парламента

Тереза Мей внася отново сделката си за Брекзит за гласуване в парламента

Британският премиер Тереза Мей отново ще внесе сделката си за Брекзит за гласуване в британския парламент, предадоха Ройтерс и Асошиейтед прес.

Мей ще поиска от депутатите да гласуват за сделката в седмицата след 3 юни, съобщиха днес от Даунинг стрийт.

Британският парламент три пъти отхвърлиха постигнатата в края на миналата година сделка между Мей и Европейския съюз, припомня БТА.

Според Мей е изключително важно споразумението да бъде одобрено от депутатите преди началото на лятната ваканция на парламента в края на следващия месец, заявиха от Даунинг стрийт.

Не е ясно по какъв начин правителството планира да убеди мнозинството от депутатите да подкрепят сделката за напускане на Европейския съюз, отбелязва Асошиейтед прес.

Правителството на Тереза Мей преговаря с опозиционната Лейбъристка партия за постигането на компромис за сделката, но до този момент няма признаци за постигане на напредък.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 17 декември. Имен ден празнуват Данaил, Данaилa, Даниeл, Даниeлa
Мерц: Според гаранциите, предоставени от САЩ на Украйна, бихме могли да отблъснем руските сили
След повече от десетилетие: NASA загуби връзка с орбиталния апарат на Марс Maven
Парламентът прие на първо четене удължителният бюджет за 2026 година
Зетят на Тръмп се оттегля от офертата на Paramount Skydance за придобиване на Warner Bros. Discovery
МАЕ: Глобалното търсене на въглища достигна рекордно високо ниво тази година, очаква се спад до 2030 г.
Норвегия ще взривява собствени мостове в случай на военен конфликт
Рекорд: Испания отчете близо 100 млн. туристи през 2025 г. и дебне конкуренцията