Финансовият министър загатна за коледни добавки за пенсионерите

Финансовият министър загатна за коледни добавки за пенсионерите

Най-вероятно коледни добавки за пенсионерите ще има и те ще са като тези за Великден, заяви пред bTV финансовият министър Владислав Горанов.

Тогава по 40 лв. за празника получиха най-възрастните с пенсии до 321 лв., колкото в момента е линията на бедност.

Държавата щяла да задели около 50 млн. лв. от бюджета за добавките.​​​​​​​

Горанов заяви, че предпоставки за предсрочни избори няма, призивите за това са болни амбиции на хора, които не са готови да управляват. "Няма смислена причина за хвърляне на държавата в политическа нестабилност. Поведението на вицепремиера Валери Симеонов извън думите му към майките за деца с увреждания, за които се извини, не дава повод за крайни действия”, коментира Горанов.

По думите му, ако лидерът на НФСБ излезе от малката коалиция, това ще бъде предпоствка за нестабилност, а на този етап такива промени са нежелани.

Той обяви още, че големите в една коалиция винаги страдат от действията на по-малките партньори.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Адриан Юриев: Визионерът, който променя пазарите на недвижими имоти и услуги в България
Положителните отзиви, на които потенциалните ви клиенти се доверяват
Великобритания обмисля забрана на X заради голи снимки, генерирани от изкуствен интелект
Доларът пренебрегва предизвиканите от Тръмп трусове, фокусът е върху действията на Фед
Една малка промяна, която ще ви помогне със спазването на новогодишните обещания
Reuters: САЩ обмислят да платят по 100 000 долара на всеки жител на Гренландия
Мелони призовава Европа да поднови диалога с Русия, но не очаква бързо възстановяване на Г-8
Смъртта на млада жена, застреляна от агент на имиграционните служби, предизвика остри обществени реакции в САЩ