GLOBUL организира конкурс за социално ангажирани младежи

Job Мениджър

Телекомуникационният оператор GLOBUL търси активни млади хора с изявен интерес в социалната сфера и дигиталните технологии, които да представят България на международния форум Telenor Youth Summit 2014 през декември в Осло, Норвегия. 

За да се включат в конкурса на компанията, кандидатите трябва да са настоящи или завършили студенти на възраст от 18 до 25 години, които владеят английски език писмено и говоримо. Освен това, те трябва да изпратят своя актуална автобиография и есе на тема „Ролята на дигиталните технологии за създаването на социална промяна и възможности за обществото“ на английски език на имейл youthsummit@globul.bg до 30 септември 2014 г. В есето си всеки участник може да представи конкретна идея или да опише начините, по които мобилните комуникации могат да спомогнат за разрешаване на даден социален проблем.

На 10 октомври ще бъдат определени десетимата финалисти в конкурса, съобщават от телекома. Те ще имат за задача да заснемат видеоклип, в който да разкажат за своята идея, както и да я представят пред жури от представители на GLOBUL, Junior Achievement България и консултантската фирма denkstatt. Имената на двамата победители, които ще участват във форума Telenor Youth Summit 2014, ще бъдат обявени в началото на месец ноември.

Telenor Youth Summit 2014 ще се проведе в периода 9 – 11 декември в Осло, като GLOBUL ще поеме всички разходи по транспорта, прехраната и престоя на двамата победители. По време на форума те ще имат възможност да се запознаят с още 26 социално ангажирани младежи от цял свят, да обсъдят своите идеи за позитивна промяна в обществото и да получат напътствия от международни експерти в областта на социалното предприемачество и дигиталните технологии. Освен това, участниците във форума ще проследят на живо церемонията по връчване на Нобеловата награда за мир и ще присъстват на традиционния концерт след нея, който се посещава от редица известни личности.

Глобалната инициатива Telenor Youth Summit се провежда за втора поредна година като платформа за обмяна на мнения и идеи за това как мобилните технологии насърчават растежа и позитивната промяна в обществото. Инициативата се осъществява като част от сътрудничеството на Telenor с Центъра на Нобеловата награда за мир.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Как да се измъкнем от кариерна безизходица?
10 цитата за живота от Брус Лий
Жечо Станков: Договорът за 7 и 8 блок на АЕЦ Козлодуй ще бъде подписан до края на 2026 г.
Wizz Air свързва София с 19 държави чрез 39 директни маршрута това лято
Отравяне с гъби погуби руски журналист, разкрил връзката на Путин с гимнастичката Алина Кабаева
2-ри годишен Форум за транспорт, логистика и спедиция: Под натиска на регулациите
Oreo си партнира с K-pop групата BTS за кампания в над 80 държави
Първи трейлър на филма „Часът на чудовището“
Христанов: Ще режем заплати на шефове на държавни горски предприятия
Маркет линкс: Доверието към правителството е 45%, а към парламента - 22%