Дават шанс на 1450 безработни да придобият професионална квалификация
Агенцията по заетостта и Държавно предприятие „Българо-германски център за професионално обучение” (ДП БГЦПО) стартират обучения в изпълнение на дейностите по двугодишния план на обучения, включен в Националния план за действие по заетостта за 2016 г.
Планираните дейности ще осигурят професионално ориентиране на 110 безработни лица, обучение за придобиване на степен на професионална квалификация или на квалификация по част от професията на 1 450 безработни лица, като 550 от тях ще преминат и обучение по ключови компетентности.
В рамките на плана ще бъдат предоставени обучения на 199 обучаващи на възрастни – учители в гимназии, преподаватели в центрове за професионално обучение, наставници в предприятия.
Планът цели повишаване пригодността за заетост на безработни лица от групите в неравностойно положение на пазара на труда, посредством реализирането на различни мерки, отговарящи на техните специфични потребности: информиране, консултиране, обучения за придобиване на знания и умения по различни професии/специалности, подходящи ключови компетентности и социални умения.
ДП БГЦПО има клонове в градовете: Пазарджик, Плевен, Стара Загора, Царево и Смолян.
Подробна информация може да бъде намерена на: https://dp.bgcpo.bg/
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |Как да задържите повече клиенти?
Маркетинг |На днешната дата, 9 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Най-старата банка в света Monte dei Paschi има купувач за 30 милиарда евро
Финанси |Китай помага за задържане на цените на петрола под $100 за барел, но това няма да продължи дълго
Енергетика |Как да задържите повече клиенти?
Маркетинг |На днешната дата, 9 юни. Рождениците днес
На днешната дата |„Булгартрансгаз” планира да инвестира близо 1 милиард лева в развитие на газовата инфраструктура
Енергетика |Saint-Gobain България с нов главен изпълнителен директор
Мениджмънт | Advertorial |Започва церемонията по избор на нов Български патриарх
България |Най-старата банка в света Monte dei Paschi има купувач за 30 милиарда евро
Финанси |Още една партия влиза в НС?
България |14 факта за кармата, които може би не знаете
Маркетинг |ADVERTORIAL
Алианц Банк България и Групата на ЕИБ осигуряват 340 млн. евро за бизнеса в България
Национална библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ и blink обединяват усилия в дарителска кампания за реставрацията на емблематичната сграда на библиотеката
Коментари
Няма въведени кометари.