Къде ще празнуват льо Пен и Макрон, ако спечелят изборите

Къде ще празнуват льо Пен и Макрон, ако спечелят изборите

Двамата кандидати за президент на Франция избраха две силно различаващи се места за празнуване, ако спечелят изборите в неделя, пише Darik, цитирайки АП.
 
Центристът Еманюел Макрон се е спрял на еспланадата на Лувъра. Районът е под засилена охрана след нападението на екстремист, който атакува войници близо до музея по време на предизборната кампания.

Ако спечели, крайнодясната кандидатка Марин льо Пен планира да отвори шампанско в "Шале дю лак" - някогашна ловна хижа, използвана от император Наполеон Трети, в парк на източния край на Париж.

Мястото, където се празнува победата, крие силна символика и не е учудващо, че Макрон не е избрал Площада на Републиката или площад "Бастили", които са популярни сред левицата. Той отхвърли и площад "Конкорд", на който консерваторът Никола Саркози отпразнува победата си на президентските избори през 2007 г., отбелязва АП.

Центристкият кандидат за президент на Франция Еманюел Макрон се бори за сърцата и гласовете на французите с обещание за обновление и възраждане на политическата система. Част от стратегията му е и необичайният начин, по който подбира бъдещите си депутати - с публична покана желаещите да станат народни избраници да кандидатстват онлайн.

За 39-годишния Макрон президентските избори са само първата част от предизвикателството. Ако спечели надпреварата с лидера на Националния фронт Марин льо Пен, той трябва бързо да започне кампания за парламентарните избори на 11 юни, за да получи възможно най-голямо мнозинство в парламента, на чиято подкрепа да разчита за планираните реформи.
 
Той вече обеща, че половината му избраници, които ще се борят за места в 577-членната долна камара на френския парламент, ще са нови лица в политиката. Движението на Макрон "Напред" планира да подпомага начинаещите в политиката с обучителни курсове за кампаниите им и, евентуално, за задълженията им като депутати, а някои от тях - и финансово.

"Ние променихме всичко", независимо дали ще спечеля предстоящия в неделя балотаж на президентските избори във Франция, заяви кандидатът на крайната десница Марин льо Пен, цитирана от АП.
 
В интервю за агенцията, дадено в нейния щаб в столицата Париж, Льо Пен каза, че на втория тур все още е възможна изненада, въпреки че според проучванията на общественото мнение тя изостава чувствително от центриста Еманюел Макрон.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 17 декември. Имен ден празнуват Данaил, Данaилa, Даниeл, Даниeлa
Мерц: Според гаранциите, предоставени от САЩ на Украйна, бихме могли да отблъснем руските сили
След повече от десетилетие: NASA загуби връзка с орбиталния апарат на Марс Maven
Парламентът прие на първо четене удължителният бюджет за 2026 година
Зетят на Тръмп се оттегля от офертата на Paramount Skydance за придобиване на Warner Bros. Discovery
МАЕ: Глобалното търсене на въглища достигна рекордно високо ниво тази година, очаква се спад до 2030 г.
Норвегия ще взривява собствени мостове в случай на военен конфликт
Рекорд: Испания отчете близо 100 млн. туристи през 2025 г. и дебне конкуренцията