Кампания ще насърчава четенето в столичния градски транспорт

Кампания ще насърчава четенето в столичния градски транспорт

 Центърът за градска мобилност в София, заедно със Столична община и Столична библиотека, стартират на 24 май кампанията „Пътувай и чети“  съобщиха от пресцентъра на ЦГМ.

Инициативата ма за цел да насърчи четенето на книги по време на пътуване в градския транспорт в София. Идеята е това занимание да добие още по-голяма популярност и да направи скучното градско пътуване полезно и приятно.

За тази цел на няколко централни места в столицата ще бъдат разположени открити пунктове, в които всички любители на четенето да могат да разменят книги. Пунктовете ще бъдат позиционирани в близост до спирки на градския транспорт на пл. „Славейков“, пл. „Гарибалди“ и на изхода на метрото при Ректората на СУ (от страната на парка). На посочените места всеки посетител ще може да получи от Столична библиотека не само книга, а и безплатна читателска карта.

Пунктовете ще бъдат отворени от 11.00 до 17.00 часа от 24 май до 2 юни, включително.

Част от инициативата е и специален ретро трамвай – библиотека, който ще се движи по маршрута от пл. „Възраждане“ до пл. „Журналист“. Той ще изпълнява ролята на подвижна читалня и място за размяна на книги. На място ще има и библиотекар, от който пътуващите ще могат да получат също безплатна читателска карта за Столичната библиотека. 

Всички желаещи ще могат да се насладят на градското пътуване с книга в ръка на датите: 24, 25 и 26-ти май, както и на 1, 2, 3-ти юни от 11:00ч. До 15:00ч. 

На 1 юни, при хубаво време любопитните малчугани могат да разгледат и се запознаят с „паяка“ и да научат полезни неща за правилата на движение и паркиране. Машината ще ги очаква на паркинга срещу градинката на пл. „Батемберг“ от 18.00 до 19.00 часа.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Дина Темелкова е Мениджър на годината 2025
Учени откриха бактерии, които ядат пластмаса в океана
На днешната дата, 11 ноември. Започват „Вълчите празници”, имен ден празнуват Мина, Минчо, Виктор, Виктория
За последно: Милиардерът Уорън Бъфет ще дари 1,35 млрд. долара за благотворителност, преди да се оттегли
САЩ призовават съюзниците от НАТО да спрат да купуват руска енергия
Резултатите от конкурса "Мениджър на годината 2025" бяха представени пред Обществения съвет. Победителят става ясен тази вечер
Сенатът на САЩ прие законопроект за слагане на край на парализата с бюджета
Освобождават Никола Саркози от затвора