Кубинец построи копие на Айфеловата кула върху покрива на дома си

Кубинец построи копие на Айфеловата кула върху покрива на дома си

Хавана често е наричана „Париж на Карибите“ заради красивата си архитектура, завладяващите гледки и бурния нощен живот. Нов елемент в града я доближава още повече до това определение – местен жител създаде реплика на прочутата Айфелова кула.

4-метровата реплика, проектирана от ковача Хорхе Салгадо, осветява южния квартал „Аройо Наранхо“ в кубинската столица, пише „Ройтерс“. 52-годишният мъж никога не е бил в Париж, но е придобил представа за конструкцията от филми и снимки. Първоначалната идея е тя да служи като импровизирана антена, с помощта на която синът му да улавя Wi-Fi сигнала от близкия парк. Това обаче така и не се случва, след като страната въвежда мобилна интернет връзка, преди Салгадо да завърши устройството.

„За да направя собствената си кула, синът ми изтегли планове, модели, снимки и други детайли чрез интернет. Установих, че оригиналната е изградена парче по парче, така направих и аз“, коментира той и добави, че е използвал старо желязо и халогенни фарове от автомобили за проекта, който в момента е разположен на покрива на семейния му дом.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Бойко Борисов: Вече нямаме мнозинство за правителство, ГЕРБ, ИТН и БСП са малцинство със 100 депутати
Проект: Здравните кабинети в детски градини и училища с нови изисквания и дейности
Европейски рекорд за всички времена: Турция измери 50,5 градуса по Целзий
Поредна нощ на протести в Украйна: Демонстрантите обвиниха Зеленски в авторитаризъм
Меси получи наказание за отказа да играе в Мача на звездите в САЩ
Лятото не е само сезон - то е двигател на по-високите печалби в някои бизнеси
На днешната дата, 27 юли. Имен ден празнуват Добрин, Добри и Панталей
Сръбските власти затвориха ресторант на световния режисьор Емир Кустурица в eтноселото Дървенград