инж. Боряна Манолова с нова регионална роля, ще представлява Siemens и в Македония

инж. Боряна Манолова с нова регионална роля, ще представлява Siemens и в Македония

Главният изпълнителен директор на Siemens България д-р инж. Боряна Манолова ще поеме нова регионална роля. От 1 януари 2020 г. тя ще представлява бизнес интересите на Siemens и в Македония. Новината бе обявена от регионалния клъстър с водеща държава Австрия, част от който е и Siemens България.

„За мен това решение е признание за високия професионализъм и добра репутация, на която Siemens България се радва в рамките на глобалната компания. Гордеем се с факта, че вече над 140 години допринасяме за технологичния напредък на страната ни, предоставяйки технологии, решения и услуги от световна класа и изграждайки трайни, взаимноизгодни партньорства с български компании“, посочи д-р инж. Манолова.

Боряна Манолова е главен изпълнителен директор на Siemens България от 2009 г. До поемането на ръководството на технологичния лидер в България тя има дългогодишен опит в частния и обществения сектор. В началото на кариерата си работи в Националната агенция по заетостта в Русе, а по-късно и като регионален мениджър на Агенцията за чуждестранни инвестиции. От 1998 г. до 2007 г. е изпълнителен директор на шведската компания за пътно-строително оборудване "Атлас Копко Лифтън", а от 2007 г. до 2009 г. създава и управлява собствен бизнес в сферата на енергетиката. Магистър е по електротехника и по мениджмънт и фирмено управление. През 2014 г. защитава докторска степен по специалността „Електроснабдяване и електрообзавеждане” в РУ „Ангел Кънчев”. Завършила е курсове за лидерство и предприемачество в Bocconi, Италия, и INSEAD, Франция.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Учени откриха молекула, която би могла да спре развитието на Паркинсон
Интроверт или екстроверт? Какво ще кажете за отроверт?
На днешната дата, 14 октомври. Петковден
Астрономи са заснели за първи път две черни дупки, които се въртят една около друга
Китайски квантов компютър влезе в търгвска употреба
СЗО: Бързо нараства антибиотичната резистентност в света
Зеленски вижда три начина за финансиране на покупки на ракети "Томахок", ако САЩ одобрят доставките
Godiva привлича известна актриса за рестарт на марката преди 100-годишнината на компанията