Над 200 хил.лв. губи компания при напускане на мениджър през първата му година

Над 200 хил.лв. губи компания при напускане на мениджър през първата му година

Над 220 хил. лв. би загубила компания, ако някой от високопоставените ѝ мениджъри напусне през първата година след наемането му. Директните загуби са приблизително 100 хил. лв., а индиректните – около 126 хил. лв. Калкулацията е направена на базата на средна мениджърска заплата от 6000 лв. и при условие, че съответният кадър напусне фирмата след по-малко от година от назначението си. Това показват данните на иновативен калкулатор, изчисляващ цената на неправилното назначение. Инструментът е представен у нас от водещата агенция за подбор на персонал HRS България в рамките на новата ѝ услуга 360Insights. Загубите от текучеството на служителите могат да бъдат наистина сериозни, като те идват от заплати, разходи за подбора на персонала и последващото му обучение, по-слабо представяне на екипа заради честата смяна на хора, пропуснати бизнес възможности и негативно влияние върху репутацията на компанията.

Най-честата причина за скорошното напускане на служителите е невъзможността очакванията на фирмата да съвпаднат с тези на наскоро наетия кандидат. В много случаи се получава и разминаване между търсените личностни качества, вярвания, нагласи и др., които обикновено рядко се изследват подробно в процеса по подбор. Услугата 360Insights елиминира и двете причини, използвайки научнообоснован подход в оценката на кандидатите и анализирайки техния темперамент, поведение и нагласи. Освен това на оценяване подлежат и самите компании, което помага да се изяснят очакванията на двете страни още в началото.

„Опитът и професионалните умения далеч не са единствените фактори, за да гарантират, че едно назначение ще бъде успешно и наетият служител ще остане задълго в компанията. Личностните характеристики понякога могат да се окажат далеч по-важни. Конвенционалните методи за подбор на кадри обаче невинаги ги отчитат и анализират, което може да доведе до негативни последствия в дългосрочен план. Нашата услуга 360Insights се стреми да разреши този проблем и чрез иновативната си методология още в началото да изясни на компаниите и кандидатите какви са очакванията на двете страни и дали може да се намери пресечна точка между тях“, коментира Кирил Бораджиев, управляващ партньор в HRS България.
 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Защо неподчинението е важно и как да го практикуваме?
Данъчни реформи: Основателят на Revolut се премести от Великобритания в ОАЕ
Удар по сериалите: Турция задържа 19 популярни актьори и певци по дело за наркотици
Учени от Обединеното кралство направиха рядко откритие, свързано с гъбите
Урсула фон дер Лайен: Русия иска да всее раздор в ЕС, трябва да отговорим с единство
Километрични опашки по бензиностациите и ограничения на покупките: Русия остава без гориво
На днешната дата, 9 октомври. Рождениците днес
От утре държавата ще глобява търговци за нарушения на Закона за въвеждане на еврото