Джамбазки внесе законопроект за създаване на доброволни отряди към МВР

Общество

Евродепутатът Ангел Джамбазки внесе в деловодството на НС законопроект за промени в Закона за МВР, с които се регламентира създаването на доброволни формирования. Пред журналисти в парламента евродепутатът Ангел Джамбазки, издигнат от ВМРО, коментира, че целта на този законопроект е да се подпомогне дейността на МВР.

"Този проект на закон беше гласуван веднъж, но за съжаление под натиска на ДПС не се случи влизането му в сила", обясни евродепутатът. По думите му сред мотивите за това предложение са мигрантската криза, необходимостта от защита и охрана на държавната граница, подпомагането действията при гасене на пожар.

Той обясни, че в доброволните формирования могат да участват български граждани с завършено образование, които отговарят на определени критерии - не са били осъждани, да са физически и психически здрави. Според Джамбазки те ще се водят на отчет в МВР, а от своя страна министерството ще може да ги свиква при нужда, където и когато трябва.

Доброволните формирования, ще подпомагат всички дейности, които не са свързани пряко с боравенето с оръжие, уточни той. "Това ще бъдат хора, които ще имат функции да информират, оповестяват и да подпомагат дейността на министерството, без да носят оръжие", каза Джамбазки.

По отношение мигрантската криза и охраната на границата Джамбазки заяви, че основен приоритет на правителството трябва да бъде постигането на нулева миграция. Според него трябва да се засилят действията на гранична полиция и да не се допуска незаконното преминаване на мигранти. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Станислава Симидчийска: Брандовете, които не търсят автентичност, ще се изгубят в дигиталния шум
А1 успешно реализира първия в Европа проект за непрекъсваеми 5G и роуминг услуги по коридора между България и Гърция
На днешната дата, 25 март. Благовещение
Anheuser-Busch разширява близо 50-годишното си партньорство с Major League Baseball
Жената, която обвини актьора Бил Козби в изнасилване през 1972 г., получи 19 милиона долара
Козметичният гигант Estée Lauder води преговори за сливане със собственика на Jean Paul Gaultier и Rabanne
Европейският прокурор Лаура Кьовеши: Бюрокрацията в ЕС пречи на борбата с корупцията
Цитат на деня