Предлагат удължаване на ученическата ваканция заради грипа

Дните 5 и 6 януари 2017 г. да бъдат неучебни за всички български училищни и извънучилищни институции, а учебните занятия да започнат на 9 януари 2017 г., заради разрастващата се грипна вълна - това предлагат от Синдиката "Образование" към КТ "Подкрепа" на Министерството на образованието и науката, съобщава "Дарик".
Предложението върви и с уточнение удължаването на ваканцията евентуално да се предприеме "при внимателна диагностика от Министерството на здравеопазването".
Сред мотивите за неучебни дни е опасността от "неовладян брой ученически отсъствия", тъй като вирусите засягат предимно деца и ученици, големият брой на отсъстващи учители и персонал в училищата, за които директорите не могат да намерят заместници, както и за запазване на здравето на ученици, учители и помощен персонал, които не са заболели.
Коледната ваканция за училищата от цялата страна започна на 24 декември, като учениците трябва да са в класните стаи на 5 януари 2017 г.
Грипна епидемия вече официално е обявена в четири общини - Пловдив, Хасково, Харманли и Перник. Други четири са в предепидемична обстановка - Стара Загора, Добрич, Габрово и Пазарджик.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Мелони опитва да намали китайската собственост в ключови италиански компании
Икономика |Пекин скъса контактите си с президента на Чехия заради среща с Далай Лама
Свят |Китай създава чрез сливане най-голямата корабостроителна компания в света
Икономика |Европа е увеличила военната си помощ за Украйна през май и юни, сочат данни на германски институт
Свят |Ново мобилно приложение показва цените на лекарствата в лева и в евро
България |Възможно е Зеленски да участва на срещата Тръмп-Путин, но останалата част от Европа е изключена
Политика |Медузи спряха работата на най-голямата атомна централа в Западна Европа
Свят |НАТО оборудва полски вятърен парк в Балтийско море със сензори и радари
Свят |Тръмп нареди да махнат от централни места в Белия дом портретите на Обама и Буш – баща и син
Свят |Кристиано Роналдо се сгоди за приятелката си сред 10-годишна връзка и пет деца
Спорт |България вече съхранява слънчева енергия в батерии
Енергетика |Новата икономика: Кои страни в Европа предлагат най-добрата социална сигурност?
Икономика |Фалитите в Германия нарастват с най-бърз темп от октомври 2024 г.
Компании |

Коментари
Няма въведени кометари.