Внезапно почина банкерът Димитър Димитров

Общество

На 63-годишна възраст почина банкерът Димитър Димитров. Новината съобщиха негови близки, цитирани от „24 часа“. Димитров е с дългогодишен опит в банковата индустрия в България, заемал е множество ръководни позиции във водещи банкови институции.

Започва кариерата си в Националния статистически институт. От 1982 г. – 1987 г. е началник отдел и главен експерт в Българска народна банка, а от 1987 г. до 1993 г. работи в Строителна Банка АД, където последователно заема длъжностите директор на отдел, вицепрезидент и президент.

От 1993 г. до 1995 г. Димитър Димитров е изпълнителен директор на Обединена Българска Банка АД. През 1995 г. е заместник–министър на икономическото развитие, а през 1996 г. е подуправител на Българска народна банка.

От 1995 г. до 1996 г. е председател на Съвета на директорите на Банкова консолидационна компания и през 1997 г. е изпълнителен директор на Банкова консолидационна компания.

Бил член на управителния съвет на холдинг „Доверие“ АД и част от дъщерните му дружества. От ноември 2001 г. до май 2011 г. е изпълнителен директор и председател на Съвета на директорите на Насърчителна банка, сега Българска банка за развитие. 

 

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Холивудската звезда Кейт Бланшет е назначена за професор по съвременен театър в Оксфорд
На днешната дата, 24 юни. Еньовден
9 български поговорки за парите, които да (не)спазваме
Защо най-талантливите служители спират да поемат рискове на работното място?
Времето остава променливо, на места се очакват валежи и градушки
Цените на петрола се понижиха, пазарите очакват възстановяване на корабоплаването през Ормузкия проток
Сенатът на САЩ прие резолюция за прекратяване на войната с Иран