Три древни гробници са открити в Египет

Политика за бисквитки

Археолози откриха в Южен Египет три древни гробници с множество саркофази на около 2000 години, съобщи министерството на античността в Кайро.

Гробището е в района на Ал Камин ал Сахрави в провинция Миня, южно от Кайро, и е използвано между 27-ата династия (основана около 525 г. пр. Хр). и гръко-римския период (между 332 пр. Хр и 4 в. сл. Хр.

Екипът археолози е открил саркофази с различна форма и керамични фрагменти.

В една от гробниците има четири саркофага, върху които са скулптирани човешки лица. Намерени са и останки на деца, жени и мъже на различна възраст.

Това показва, че гробниците са били част от гробището на голям град, а не на гарнизон, както се предполагаше. На същото място има и други разкопки.

Египет започна през октомври 2015 г. и друг амбициозен проект, наречен „Сканиране на пирамидите“, чиято цел е да открие тайните стаи в пирамидите в Гиза и Дашур и да разкрие най-сетне мистерията на строителството им.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Гълъб Донев: Ще приложим дългосрочни мерки за свиване на бюджетния дефицит
Иран е изстрелял седем балистични ракети по Кувейт и Бахрейн
Александър Пулев: Има шокиращи данни за нарушения на икономически и търговски практики
Тръмп иска да съкрати щата на Националното разузнаване на САЩ
Каква ще е икономическата възвръщаемост за Испания от посещението на папа Лъв XIV?
Неизвестно за известните: Син на архитект създава великия крем „бял като сняг“ и оцелява с реклама сред нацистките безумства
Времето: Слънчева сутрин, дъждовен следобед
Евгени Симеонов е входирал 6-месечен план за развитието на „Лукойл“