България прави форум за двойния стандарт на храните в ЕС

България прави форум за двойния стандарт на храните в ЕС

Правителството, омбудсманът, евродепутати и експерти ще участват в Международен форум за двойния стандарт на храните в ЕС. Събитието е в рамките на Българското председателство на Съвета на Европейския съюз и е под патронажа на премиера Бойко Борисов, предаде БНТ.

Целта на срещата в София е да се обсъди възможността за решаване на проблема с двойния стандарт при храните в ЕС, като се приеме ново законодателство или промени в сега действащите директиви, които да забранят разпространяването на храни под един и същи бранд с различни съставки.

Събитието е естествено продължение на започналата дискусия по темата в Общността, в която се открои тезата, че "в един Съюз на равнопоставени не може да има второ качество потребители".

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Простреляха приближения до Тръмп консервативен активист Чарли Кърк
Зеленски призова за създаване на въздушен щит над Европа
Времето: Студен атмосферен фронт носи облаци и дъжд
Показното убийство на Чарли Кърк: ФБР издирва стрелеца, след като задържаните по-рано бяха освободени
Учени развъждат редки и застрашени видове в най-дългата река в Китай
Кристин Лагард приветства управителя на БНБ Димитър Радев като наблюдател в Управителния съвет на ЕЦБ
УНИЦЕФ: България е сред страните с най-високи нива на затлъстяване сред децата в Европа
Бизнес перспективи: Ще запази ли ЕС забраната за продажба на нови дизелови и бензинови коли?