Генчовска с охрана в Северна Македония по искане на службите

По искане на българските служби при посещенията си в съседна РС Македония външният ни министър е придружавана от охрана.
Това съобщи пред БНТ Димитър Гърдев, международен секретар на партия „Има такъв народ“ и председател на Комисията по външна политика в 46 Народно събрание.
Според него "през последната година двустранните отношения между България и РСМ вместо да се подобряват, рязко са се влошили". Гърдев даде за пример най-различни изявления на македонския президент и други политици в западната ни съседка.
"Реалните проблеми са това, че вместо през последната година да се подобряват отношенията между България и Северна Македония, те са станали изключително зле и ние сме изправени в ситуация, в която да пуснем антибългаризма в ЕС и да го узаконим", посочи депутатът.
"В коя друга държава външният ни министър отива със собствена охрана. Къде става подобно нещо?", запита още Димитър Гърдев.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.