Каракачанов: Няма как да има компромис с антибългарската политика на Северна Македония

 Каракачанов: Няма как да има компромис с антибългарската политика на Северна Македония

Пренасянето на спорните въпроси между България и Северна Македония в Европейския съюз няма да допринесе за сигурността и стабилността на съюза, затова нашата позиция е правилна и е в синхрон и с европейските, и с националните ни интереси. Това заяви във Варна вицепремиерът и министър на отбраната Красимир Каракачанов, цитиран от БНР.

 „На господин Заев му казах: „Вие изтеглихте късата клечка. Три години не направихте нищо и така се случи, че когато трябваше да се вземе решение, аз като вицепремиер нямаше как да направя компромис с една антибългарска политика“. Не ме интересува дали една, втора или трета държава, които са наши партньори, имат различно мнение и се опитват по някакъв начин да налагат своята визия.“, коментира Карачаканов натиска от страна на европейските ни партньори за подкрепа на евроинтеграцията на Северна Македония.

„Имаше опити да ни убедят, но тези, които се опитаха да го направят нямаха аргументи. Разбирам желанието на няколко наши партньори да отстъпим, но в края на краищата България трябва да отстоява своя интерес“, добави той.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Прост навик, който разделя най-успешните хора от всички останали
Стана ясно за кого са „изчезналите“ 780 гласа от изборите през октомври 2024 г.
Босненската прокуратура издаде заповед за арест за президента и премиера на босненската Република Сръбска
Манчестър Юнайтед планира да построи най-великия стадион в света
Бизнес перспективи: Забраната на ЕС за двигателите с вътрешно горене е напът да отиде в историята
Бизнесът се обяви против идеите за национализиране на личните партиди от втората пенсия
САЩ ще представят на Русия предложение за 30-дневно спиране на огъня в Украйна
Киселова: На прага сме на огромна институционална нестабилност